"Milionerzy" - znika pytanie do publiczności, będzie nowe koło ratunkowe

"Milionerzy" wiosną wrócą na antenę TVN z nowymi odcinkami, ale po raz pierwszy, odkąd Hubert Urbański przywitał widzów w tym teleturnieju w 1999 roku, pojawi się nowe koło ratunkowe, które zastąpi jedno z dotychczasowych rozwiązań.

Pół na pół, telefon do przyjaciela oraz pytanie do publiczności - te koła ratunkowe doskonale znają uczestnicy i widzowie "Milionerów". Teraz, jak informuje Onet, ze względu na nagrania kolejnych odcinków z zachowaniem reżimu sanitarnego, trzeba było zrezygnować w pytania do publiczności. Właśnie po to rozwiązanie chyba najczęściej sięgają uczestnicy we wczesnych etapach, gdy mają problem z prawidłową odpowiedzią. Czasem publiczność głosuje już przy pierwszym pytaniu.

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

"Milionerzy" - 12, a czasem 13 pytań do miliona

Twórcy wymyślili jednak sposób na to, by grający o milion złotych mieli nadal trzy ułatwienia. W 19. sezonie "Milionerów" Hubert Urbański zaoferuje nie tylko możliwość usunięcia dwóch z czterech możliwych odpowiedzi i poproszenia o pomoc przyjaciela siedzącego przy telefonie, ale także opcję zmiany niewygodnego pytania na inne.

Skąd w ''Milionerach'' tyle pytań o politykę? Reżyser mówi o kulisach programu >>

W "Milionerach" uczestników programu od zdobycia upragnionego miliona złotych dzieli 12 pytań - tym razem jednak może się zdarzyć więc, że ktoś usłyszy ich 13, choć nadal będzie musiał odpowiedzieć prawidłowo na 12, by wygrać główną nagrodę. Kolejne odcinki "Milionerów" TVN zacznie emitować 15 lutego 2021 roku.

Program prowadzony przez Huberta Urbańskiego po raz pierwszy wystartował 3 września 1999 i utrzymał się na antenie do 26 stycznia 2003, potem wrócił w latach 2008-2010. Ponownie jest pokazywany od 9 lutego 2017 roku.

Teleturniej jest oparty na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?", w polskiej wersji do tej pory główną nagrodę zdobyły trzy osoby:  w 662. odcinku z 28 marca 2010 (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 (Maria Romanek) oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 (Katarzyna Kant-Wysocka).

Jako pierwszy wygrał milion. ''Zdarzyła mi się potem jedna fanaberia'' >>

Więcej o: