Powstanie serial na podstawie filmu "Pan i pani Smith". W rolach głównych Donald Glover i Phoebe Waller-Bridge

Duet telewizyjnych mocarzy zabiera się za wspólny projekt. Donald Glover i Phoebe Waller-Bridge stworzą dla Amazon Prime Video serialową wersję filmu "Pan i pani Smith", w którym wystąpili Brad Pitt i Angelina Jolie. Tym razem w zabójczą parę wcielą się sami twórcy nadchodzącego projektu.

On stworzył szeroko doceniony serial "Atlanta", ona - wielokrotnie nagradzany "Fleabag". Donald Glover i Phoebe Waller-Bridge, którzy mieli okazję współpracować przy filmie "Solo" z uniwersum "Gwiezdnych wojen", teraz połączą zarówno siły twórcze, jak i aktorskie. W sobotę zapowiedzieli w mediach społecznościowych, że szykują na 2022 rok serial "Pan i pani Smith".

Zobacz wideo Filmy, które oglądamy, chociaż się tego wstydzimy [Popkultura Extra]

Donald Glover i Phoebe Waller-Bridge to nowi "Pan i pani Smith"

"Pan i pani Smith" to historia znużonego wspólnym życiem, pozornie zwykłego małżeństwa z przedmieścia. Tytułowi państwo Smith (Brad Pitt i Angelina Jolie) nie wiedzą o tym, że pod przykrywką każde z nich pracuje dla konkurencyjnej agencji zatrudniającej płatnych morderców. Kiedy oboje otrzymują zlecenie, żeby zabić tego samego człowieka, a operacja kończy się fiaskiem, Smithowie dostają najtrudniejsze zadanie do tej pory - zlikwidować siebie nawzajem. 

Co ciekawe, film w reżyserii Douga Limana był inspirowany serialem "Pan i pani Smith" z 1996 roku, w którym główne role zagrali Scott Bakula i Marie Bello. Różnica była jednak taka, że w serialu Smithowie byli tylko udawanym małżeństwem i nic o sobie nie wiedzieli. Po 25 latach małżeńska historia wraca do serialowych korzeni - tym razem w wydaniu Donalda Glovera i Phoebe Waller-Bridge.

Yariv Milchan i Michael Schaefer z firmy New Regency, która wyprodukowała film z Pittem i Jolie, wspominają, że pomysł na zrealizowanie nowej wersji wyszedł od Glovera. "Mając przyjemność owocnej współpracy z niesamowicie utalentowanym Donaldem Gloverem przy filmie 'Guava Island', zaczęliśmy rozmawiać o innych projektach. Kiedy [Glover] zasugerował pomysł nowego spojrzenia na 'Pana i panią Smith', od razu przeszliśmy do działania" - mówią producenci.

Oprócz twórców "Atlanty" i Fleabag" na pokładzie jest showrunnerka Francesca Sloane ("Fargo"). Serial ukaże się w 2022 roku na Amazon Prime Video. Jak napisała w oświadczeniu Jennifer Salke, szefowa Amazon Studios: "Donald i Phoebe są wśród najbardziej utalentowanych twórców na świecie. Praca z nimi to dla nas spełnienie marzeń - podobnie jak dla naszej globalnej publiczności. "Pan i pani Smith' to kultowa pozycja i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak Donald, Phoebe i Francesca zrobią z niej coś swojego".

Więcej o: