Seriale kostiumowe. Dobre seriale kostiumowe na Netflixie i HBO GO

Seriale kostiumowe to interesujące produkcje, nie tylko dla fanów historii. Niektóre z nich stanowią doskonałą alegorię współczesnego świata. Sprawdź najlepsze seriale kostiumowe na Netflixie i HBO GO.

Najlepsze seriale kostiumowe: platformy streamingowe i ich oferta

Moda na seriale kostiumowe trwa. Wszystko to za sprawą platform streamingowych, które przyzwyczaiły widzów do produkcji na najwyższym poziomie, które trafiają w gusta niemal każdego widza, a których nowe części pojawiają się w bibliotekach stosunkowo regularnie. Najlepsze seriale kostiumowe, oprócz ciekawej fabuły, oferują także piękne kostiumy, muzykę nawiązującą do epoki, dopracowaną scenografię i wiele innych elementów, których próżno szukać w produkcjach osadzonych w czasach współczesnych. W ostatnich latach powstało wiele interesujących seriali osadzonych w różnych epokach, z których każdy znajdzie coś dla siebie.

Seriale kostiumowe: Netflix. Nie tylko "Bridgertonowie"

Ostatnio bardzo głośno jest o serialach kostiumowych za sprawą produkcji Netflixa pt.: "Bridgertonowie". Seria trafiła do biblioteki pod koniec grudnia 2020 i w ciągu kilku dni stała się najchętniej oglądanym serialem w większości krajów, gdzie można wykupić subskrypcję. Co kryje się za tym fenomenem? Otóż trudno określić to w kilku słowach. Krytycy podkreślają, że w bardzo wielu aspektach serial ten nie trzyma się realiów prezentowanej epoki. Jednak wydaje się, że producentom nie chodziło w tym przypadku o oddanie prawdy historycznej, a raczej o przedstawienie obyczajów panujących wśród angielskiej arystokracji tamtej epoki. Abstrahując od tego czy i komu podoba się serial, wiadomo, że drugi sezon pojawi się na platformie, choć daty jeszcze nie znamy. W tym czasie warto zatem nadrobić inne dostępne seriale kostiumowe:

  • "Templariusze" (2017-...)

Serial realizowany od 2017 roku i obecnie dostępne są dwa sezony. Opowiada on o jednym z wojowników należących do zakonu - sir Landry. Robi on wszystko, aby wypełniać swoje powinności i stawać w obronie wiary i króla, a przy tym być godnym przywódcą dla współbraci. Jednak nie zawsze to, co właściwe przychodzi rycerzowi z łatwością...

  • "Wikingowie" (2013-2020)

Akcja serialu osadzona jest w Skandynawii w VIII wieku i skupia się na postaci Ragnara, którego zdolności przywódcze doprowadzają do upadku poprzedniego jarla. Nowy przywódca jest idealnym dowódcą i wojownikiem, który jednak w swoim panowaniu napotyka na liczne przeszkody. Serial jak na razie liczy sobie 6 sezonów, jednak twórcy nie wykluczają wznowienia i kontynuacji serii.

Koniecznie trzeba zobaczyć także:

  • "Alienista"
  • "Grace i Grace"
  • "Marco Polo"
  • "Upadek królestwa"

Zobacz też: Netflix: najlepsze seriale. Ranking 10 najlepszych seriali oryginalnych Netflixa

Zobacz wideo Popkultura odc. 64

Seriale kostiumowe: HBO GO. "Gra o tron" i nie tylko

HBO GO rozpoczęło modę na seriale kostiumowe dzięki adaptacji prozy George'a R.R. Martina pt.: "Gra o tron". Serial zdobył rzesze fanów na całym świecie. O jego popularności może świadczyć choćby to, że był bardzo często nielegalnie kopiowany i rozpowszechniany w sieci. Tak wielkie zainteresowanie zawdzięczał przede wszystkim doskonałej scenografii, efektom specjalnym na niespotykaną wcześniej skalę i doskonałej grze aktorskiej całej ekipy - od tych pierwszoplanowych bohaterów, aż po postaci epizodyczne. "Gra o tron" liczy sobie 8 sezonów - wszystkie dostępne są na HBO GO. Na platformie znajdziemy także kilka innych ciekawych propozycji seriali kostiumowych. Bez wątpienia na uwagę zasługują:

  • "Rzym" (2005-2007)
  • "Tabu" (2017- obecnie)
  • "Wiktoria" (2016 - obecnie).

Dobre seriale kostiumowe, czyli historia w wydaniu dla każdego

Jest też kilka starszych produkcji serialowych, które mimo upływu lat są wciąż bardzo polecane i warto je nadrobić, jeśli jeszcze nie miało się okazji ich obejrzeć. Na liście dobrych seriali kostiumowych nie może zabraknąć "Dynastii Tudorów" z Jonathanem Rhys Meyersem w roli Henryka VIII. I choć nie brak w nim nieścisłości, to jednak ekspresyjna gra aktorów i wciągająca fabuła wybijają się na pierwszy plan i sprawiają, że każdy odcinek ogląda się z zapartym tchem. Podobne wrażenia daje serial "Rodzina Borgiów" z niezapomnianym Jeremym Ironsem w roli papieża Aleksandra VI oraz Françoisem Arnaud i Holliday Grainger wcielających się w dzieci okrytego niesławą biskupa. 

Zobacz też: Filmy włoskie - najlepsze dramaty, komedie, produkcje o mafii i inne klasyki prosto z Italii

Więcej o: