Netflix: najlepsze seriale. Ranking 10 najlepszych seriali oryginalnych Netflixa

Netflix: najlepsze seriale. Netflix co roku serwuje nam solidną porcję dobrych seriali. Które z nich są najlepsze? Oto 10 oryginalnych produkcji Netflixa, które musisz zobaczyć!

Netflix: seriale oryginalne, czyli najmocniejsza strona platformy

Netflix jest platformą streamingową, która podbiła niemal cały świat. Idea serwisów, które oferują możliwość oglądania ulubionych produkcji w dowolnym miejscu i czasie, trafiła do gustu użytkowników i zadała poważny cios tradycyjnej telewizji kablowej, która z roku na rok traci coraz większą liczbę abonentów. Mocną stroną Netflixa są przede wszystkim seriale oryginalne, które nie dość, że realizowane są z dużym rozmachem - wystarczy tu wspomnieć "Wiedźmina", którego drugi sezon właśnie powstaje - to jeszcze powstają dość szybko i w bibliotece pojawiają się w całości, bez konieczności czekania na kolejne odcinki. Wiele z nich już trafiło na listę kultowych. Które z nich koniecznie trzeba obejrzeć?

Netflix: najlepsze seriale ostatnich miesięcy

W ostatnich miesiącach na platformę trafiło kilka seriali, które od razu zyskały sobie miano bardzo dobrych produkcji. Do najlepszych seriali na Netflixie z marszu trafił "Gambit królowej", który jest mini-serialem tworzącym zamkniętą historię o Beth Harmon - nastoletniej mistrzyni szachów i jej trudnym dzieciństwie. Serial jest wielowątkowy i oprócz głównego motywu, jakim są szachy, porusza także wiele głębszych kwestii, m.in. tych związanych z uzależnieniami. Brawurowe wejście na szczyt listy najlepszych seriali zaliczył także "Lupin" z Omarem Sy w roli słynnego Arsèna Lupina - dżentelmena wśród złodziei. Jego szybki sukces zaowocował tym, że już potwierdzono powstanie kolejnej odsłony serii.

Zobacz też: "Lupin". Czy w serialu pojawi się Sherlock Holmes? To możliwe, choć jest jeden szkopuł

Zobacz wideo Zobacz najnowszy odcinek Popkultury

Seriale na Netflixie: zakończone produkcje

Na liście najlepszych seriali na Netflixie nie może zabraknąć niemieckiej produkcji pt.: "Dark". Jest to jeden z najbardziej zagmatwanych seriali, który wymaga od widza maksymalnego skupienia, a jednocześnie jest tak hipnotyzujący, że trudno się mu oprzeć. Historia tocząca się równolegle w kilku liniach czasowych pochłania widza, a muzyka w tle potęguje uczucie grozy. Wycieczka do Winden nie jest łatwa, ale każdy serialomaniak powinien ją odbyć. Kolejny wart polecenia serial to "House of cards", który wiele osób kojarzy przede wszystkim z dość trudną końcówką, będącą efektem afery z Kevinem Spacey w roli głównej. Należy pamiętać, że począwszy od pierwszych sezonów, jest to niesamowicie spójny i trzymający w napięciu thriller polityczny i to czyni go godnym obecności w top 10 produkcji oryginalnych.

Do naprawdę udanych seriali można także zaliczyć polską produkcję "W głębi lasu", powstałą na podstawie prozy Harlana Cobena. Serial kryminalny pozwala zagłębić się w historię sprzed lat, której szansa na rozwiązanie pojawia się dopiero teraz, kiedy główny bohater - prokurator Kopiński - rozpoczyna pracę nad zbrodnią współczesną. 

Warto także znaleźć moment i obejrzeć takie hity jak:

  • "Black Mirror"
  • "Mindhunter"
  • "Orange is the New Black"

Seriale na Netfliksie: produkcje, które czekają na kontynuację

Wśród hitowych seriali oryginalnych na Netfliksie jest ciągle wiele takich, które czekają na kontynuację. Na niektóre z nich przyjdzie widzom poczekać nieco dłużej. Inne trafią do bibliotek już całkiem niedługo. Oto one:

  • "Stranger Things" serial opowiadający o przygodach grupy dzieciaków, osadzony w latach 80. XX wieku od samego początku święcił triumfy na platformie. Nie dziwi więc, że doczekał się trzech sezonów, a czwarty jest oficjalnie potwierdzony i będzie można obejrzeć go już niebawem.
  • "The Crown" serial opowiadający o panowaniu Elżbiety II porywa widzów na całym świecie. Końcem 2020 roku mogliśmy obejrzeć już 4 odsłonę serialu, gdzie szczególną uwagę przykuły postacie Margaret Thatcher oraz księżnej Diany. Na kolejny sezon przyjdzie nam nieco poczekać, wiadomo jednak, że zgodnie z założeniami producentów w główne role wcielą się nowi aktorzy.

Zobacz też: Netflix - nowości na luty 2021. Najlepsze premiery filmów i seriali

<<Reklama>> Książki na podstawie, których powstały seriale dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: