Paweł Królikowski nie był pierwszym Kusym. Zmiana nastąpiła na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć

Paweł Królikowski przez dziesięć sezonów wcielał się w Kusego w serialu "Ranczo" i nikt chyba nie jest sobie w stanie wyobrazić kogoś innego w tej roli niż zmarły w zeszłym roku aktor. Okazuje się jednak, że nie był pierwszym wyborem producentów.

- Najgorsza jest niepamięć, ale o niego się nie martwię. On zostawia po sobie przepiękny ślad. To naprawdę wspaniałe, że Paweł akurat tę rolę dostał i zostanie w pamięci ludzi na bardzo długo jako ciepły, wspaniały człowiek, którym był - wspominał Pawła Królikowskiego Artur Barciś, rozmawiając z Gazeta.pl niedługo po smutnej informacji o śmierci aktora. Panowie poznali się jeszcze przed rozpoczęciem pracy przy "Ranczu", a w serialu TVP obaj grali od pierwszego odcinka, który miał premierę w 2006 roku. I rzeczywiście, Królikowski zagrał malarza Kusego, którego los wiąże z Amerykanką Lucy, w taki sposób, że uczynił tę postać "swoją" od początku do końca.

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

"Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć okazało się, że Paweł będzie grał Kusego"

Bogdan Kalus, który w "Ranczu" wcielił się w Hadziuka, zdradził jednak Se.pl, że prawie do rozpoczęcia zdjęć Kusy miał mieć twarz innego aktora:

Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem zdjęć okazało się, że Paweł będzie grał Kusego, bo miał grać zupełnie kto inny - Robert Gonera, tylko że zrezygnował z jakichś tam względów. Moim zdaniem była to zmiana trafiona w punkt.

Tę informację potwierdziła Hanna Kisielińska, menedżerka aktora. Gonera jest znany m.in. z filmu "Dług", czy serialu "M jak miłość".

"Ranczo" to był fenomen. Tylko Kusy Pawła Królikowskiego pojawił się w każdym odcinku >>

Paweł Królikowski zmarł w lutym 2020 roku w wieku 58 lat. Był aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym. Widzowie pokochali go dzięki roli Kusego w "Ranczu", które w szczytowym momencie (czwarta seria) oglądało średnio nawet prawie 8,3 mln osób. Równie dobrze radził sobie także w produkcjach kryminalnych - grał w najpopularniejszych polskich serialach takich jak "Belfer" i "Pitbull".

Więcej o: