Hiacynta Bukiet nie wie co, to emerytura. Patricia Routledge skończyła 92 lata i jest w rewelacyjnej formie

Hiacynta Bukiet to postać kultowa, którą kochają widzowie na całym świecie, także w Polsce. Patricia Routledge, która wcielała się w bohaterkę serialu "Co ludzie powiedzą" 17 lutego skończyła 92 lata! Mimo zaawansowanego wieku nie można artystce odmówić wigoru i imponujących zdolności wokalnych. Zresztą, posłuchajcie sami!

Patricia Routledge jest sławna z fenomenalnej roli w komediowym serialu "Co ludzie powiedzą". Wcielała się tam w niezapomnianą Hiacyntę Bukiet, gospodynię domową, która robiła wszystko, co w jej mocy, by uchodzić za wybitną ekspertkę od etykiety, jednocześnie borykając się z niezbyt wyrafinowanymi krewnymi. Jak wspominała w jednym z wywiadów, kiedy dostała scenariusz odcinka pilotażowego, zamierzała przejrzeć tylko kilka pierwszych stron, by sprawdzić, czy warto czytać resztę. "Zaczęłam czytać po pierwszej w nocy i skończyło się na tym, że czytałam do 4 nad ranem rechocząc przy tym nieustannie" - powiedziała w "The One Show".

Zobacz wideo Kto jest królem polskiej komedii romantycznej? Zwycięzca mógł być tylko jeden

Hiacynta Bukiet nie wie, co to emerytura

Patricia Routledge urodziła się 17 lutego 1929 w Tranmere. Karierę zawodową zaczynała w 1952 roku na deskach Liverpool Playhouse, a w roku 1966 debiutowała na Broadway w musicalu "How's the World Treating You". Już dwa lata później wygrała nagrodę Tony dla najlepszej aktorki musicalowej za występ w "Darling of the Day".

Jedną z uroczych przywar jej bohaterki Hiacynty było wysokie mniemanie o własnych zdolnościach wokalnych. Przy każdej możliwej okazji wyła więc wniebogłosy, a jej sąsiad fortepianista, za każdym razem, gdy musiał jej słuchać lub akompaniować, przeżywał prawdziwe katusze.

Mimo upływu lat Routledge ciągle kocha śpiew, a dowodem na to, że ciągle prawdziwa z niej sceniczna bestia, niech będzie to nagranie z października 2020 roku. Wykonała wtedy z niesamowitą energią, nienaganną dykcją i dużym zaangażowaniem utwór "I've Been to a Marvellous Party". Naprawdę trudno uwierzyć, że od premiery kultowego serialu minęło już blisko 30 lat. Patricia wygląda niemal identycznie:

 

Widzowie pod nagraniem piszą: "Ta kobieta jest żywiołem natury", "Wow, w wieku 91 lat ta kobieta ciągle ma to coś", "Absolutnie fenomenalna", "Co za skarb", "To niesamowite, co zrobiła z tą piosenką - ta kontrowersyjna jakość, którą nadała utworowi to niemal jej specjalność", "Oglądam to już 10. czy 11. raz i to się nie nudzi", "To jest wręcz zbyt dobre".

Więcej o: