Hiacynta Bukiet nie wie co, to emerytura. Patricia Routledge skończyła 94 lata i jest w rewelacyjnej formie

Hiacynta Bukiet to postać kultowa, którą kochają widzowie na całym świecie, także w Polsce. Patricia Routledge, która wcielała się w bohaterkę serialu "Co ludzie powiedzą", 17 lutego skończyła 94 lata! Mimo zaawansowanego wieku nie można artystce odmówić wigoru i imponujących zdolności wokalnych. Zresztą, posłuchajcie sami!

Z okazji 94. urodzin Patricii Routledge przypominamy historię gwiazdy "Co ludzie powiedzą". Wcielała się tam w niezapomnianą Hiacyntę Bukiet, gospodynię domową, która robiła wszystko, co w jej mocy, by uchodzić za wybitną ekspertkę od etykiety, jednocześnie borykając się z niezbyt wyrafinowanymi krewnymi. Jak wspominała w jednym z wywiadów, kiedy dostała scenariusz odcinka pilotażowego, zamierzała przejrzeć tylko kilka pierwszych stron, by sprawdzić, czy warto czytać resztę. "Zaczęłam czytać po pierwszej w nocy i skończyło się na tym, że czytałam do 4 nad ranem, rechocząc przy tym nieustannie" - powiedziała w "The One Show".

Zobacz wideo Kto jest królem polskiej komedii romantycznej? Zwycięzca mógł być tylko jeden

Hiacynta Bukiet nie wie, co to emerytura

Patricia Routledge urodziła się 17 lutego 1929 roku w Tranmere. Karierę zawodową zaczynała w 1952 roku na deskach Liverpool Playhouse, a w roku 1966 debiutowała na Broadway w musicalu "How's the World Treating You". Już dwa lata później wygrała nagrodę Tony dla najlepszej aktorki musicalowej za występ w "Darling of the Day".

Jedną z uroczych przywar jej bohaterki Hiacynty było wysokie mniemanie o własnych zdolnościach wokalnych. Przy każdej możliwej okazji wyła więc wniebogłosy, a jej sąsiad fortepianista, za każdym razem, gdy musiał jej słuchać lub akompaniować, przeżywał prawdziwe katusze.

Mimo upływu lat Routledge ciągle kocha śpiew, a dowodem na to, że ciągle prawdziwa z niej sceniczna bestia, niech będzie to nagranie z października 2020 roku. Wykonała wtedy z niesamowitą energią, nienaganną dykcją i dużym zaangażowaniem utwór "I've Been to a Marvellous Party". Naprawdę trudno uwierzyć, że od premiery kultowego serialu minęło już blisko 30 lat. Patricia wygląda niemal identycznie:

 

Widzowie pod nagraniem piszą: "Ta kobieta jest żywiołem natury", "Wow, w wieku 91 lat ta kobieta ciągle ma to coś", "Absolutnie fenomenalna", "Co za skarb", "To niesamowite, co zrobiła z tą piosenką - ta kontrowersyjna jakość, którą nadała utworowi to niemal jej specjalność", "Oglądam to już 10. czy 11. raz i to się nie nudzi", "To jest wręcz zbyt dobre".

Więcej o: