"My, dzieci z dworca Zoo". HBO wypuszcza serial na podstawie kultowej książki. Zobaczcie zwiastun

"To jest nasza 'Euforia'" - piszą internauci. 27 lutego w HBO GO zadebiutuje ośmioodcinkowy serial "My, dzieci z dworca Zoo" na podstawie kultowej książki z 1978 roku, która stanowi zapis rozmów dwójki dziennikarzy z młodą narkomanką Christiane Felscherinow. To historia sześciorga nastolatków, którzy szukając swojego miejsca, intensywnie żyją w samym sercu Berlina.

"My, dzieci z dworca Zoo" to poszerzona wersja bestsellerowej autobiografii Christiane F., która była również inspiracją dla kultowego filmu o tym samym tytule. Książka została przetłumaczona na 30 języków i sprzedana na całym świecie w pięciu milionach egzemplarzy. Dla podkreślenia wyjątkowego klimatu stworzonego w serialu muzyka, która rozbrzmiewa na ekranie, powstała z inspiracji twórczością Davida Bowiego i we współpracy z David Bowie Estate. 

'Bridgertonowie': Daphne Bridgerton i książkę SimonJuż wiemy, który serial wprawia w największe zakłopotanie, gdy oglądamy go z rodzicami

"My, dzieci z dworca Zoo". Prowokacyjna opowieść powraca w serialowej odsłonie

Christiane, Stella, Babsi, Axel, Michi i Benno poznają się podczas undergroundowych imprez w pełnych narkotyków berlińskich klubach. Są silni, odważni i wiodą szalone życie w "raju", który początkowo wydaje im się być feerią kolorów, brawury i ekscytacji. Centralną postacią i osią dla całej grupy jest Christiane, na której życiu ogromne piętno odcisnęło rozstanie jej rodziców. Dziewczyna ucieka z domu, by odnaleźć się w niezwykle kuszącym alternatywnym świecie.

Zobacz wideo "My, dzieci z dworca ZOO" - trailer HBO GO

Zacieśniające się z biegiem czasu więzi między nastolatkami sprawiają, że członkowie grupy w hedonistycznych uniesieniach szukają kolejnych dreszczy emocji, przeżywając pełne euforii wzloty i mroczne, niebezpieczne wręcz, upadki. Podczas gdy ich życie i związki na zmianę rozwijają się i rozpadają, ich własne traumy wciągają ich w wir, z którego nie każdy jest w stanie uciec.

W głównych rolach w serialu "My, dzieci z dworca Zoo" występują: Jana McKinnon jako Christiane, Michelangelo Fortuzzi jako Benno, Lea Drinda jako Babsi, Lena Urzendowsky jako Stella, Jeremias Meyer jako Axel oraz Bruno Alexander jako Michi. Reżyserem produkcji jest Philipp Kadelbach ("SS-GB", "Generation War"), który jest także jednym z autorów serialu razem z Annette Hess ("Weissensee", "Ku’damm 56", "Ku’damm 59"), pełniącą obowiązki głównej scenarzystki oraz producentki kreatywnej. Producentami są: Sophie von Uslar ("NSU: German History X", "Tannbach – Line of Separation") i Oliver Berben ("The Typist", "Perfume", "Shadowhunters"). Autorami muzyki są producenci Robot Koch i Michael Kadelbach, którzy tworzą elektryzującą, współczesną ścieżkę dźwiękową, będącą połączeniem zarówno muzyki nowoczesnej, jak i ikonicznych brzmień.

Premiera "My, dzieci z dworca Zoo" odbędzie się 27 lutego w HBO GO. Tego dnia do serwisu dodanych zostanie wszystkich 8 odcinków produkcji. Emisja na antenie HBO zaplanowana została na kwiecień.

<<Reklama>> Ebook "My, dzieci z dworca Zoo" Christiane F. dostępny jest na Publio.pl >>

Program TV: 'Co ludzie powiedzą'Hiacynta Bukiet nie wie co, to emerytura. Posłuchajcie, jak aktorka śpiewa w wieku 93 lat

Więcej o: