Tim Burton zaskoczył fanów. Netflix nakłonił go do nakręcenia pierwszego w karierze serialu

Tim Burton przedstawi losy najsłynniejszej mrocznej nastolatki. Czego możemy się spodziewać po jego współpracy z Netfliksem?

Netflix ogłosił, że Tim Burton nakręci dla niego serial opowiadający o losach Wednesday Addams. Będzie to aktorski spin-off przedstawiający losy nastoletniej członkini klanu podczas jej nauki w Nevermore Academy. Według portalu Deadline, możemy spodziewać się połączenia mrocznej historii z tematyką "coming of age". Burton nie tylko wyreżyseruje serię, ale będzie także jej producentem wykonawczym. 

Netflix szykuje serial "Wednesday" w reżyserii Tima Burtona. Kto wcieli się w główną rolę?

Z rolą Wednesday Addams, nastoletniej córki Gomeza i Morticii, najlepiej kojarzona jest Christina Ricci, która wcieliła się w postać w pełnometrażowych filmach Barry'ego Sonnenfielda w roku 1991 i 1993. Na przestrzeni lat tę mroczną nastolatkę grały także Noelle Von Sonn, Nicole Fugera czy Lisa Loring. W pełnometrażowej animacji z 2019 roku, głosu udzieliła jej natomiast Chloë Grace Mortez.

Jak na razie nie wiadomo jednak, kogo zobaczymy w tej roli w produkcji Netfliksa. Widzowie, którzy lubią filmy Tima Burtona na pewno skuszą się na odcinki tego serialu, zwłaszcza, że filmografię reżysera zamyka "Dumbo" z 2019 roku. Ponadto "Wednesday" ma być pierwszym serialem, który wyreżyseruje Tim Burton.

'Bridgertonowie': Daphne Bridgerton i książkę SimonJuż wiemy, który serial wprawia w największe zakłopotanie, gdy oglądamy go z rodzicami

Twórcą klanu Addamsów był amerykański rysownik Charles Samuel Addams. Zaczynał on od rysowania komiksów dla "The New Yorkera". Historia popularnej rodziny pojawiła się gazecie po raz pierwszy w 1937 roku, a artysta kontynuował serię aż do swojej śmierci w 1988 roku.

Program TV: 'Co ludzie powiedzą'Hiacynta Bukiet nie wie co, to emerytura. Posłuchajcie, jak aktorka śpiewa w wieku 93 lat

Nietypowa rodzina Addamsów mieszkała w mrocznym dworku na bagnach. W ich domu roiło się od narzędzi tortur, które przerażały nielicznych gości. Mimo makabrycznych zainteresowań, klan Addamsów był przedstawiany jako kochająca się rodzina.

Po historię tę sięgano wielokrotnie, zawsze jednak z dużą dozą czarnego humoru. Losy rodziny zyskały popularność dzięki serialowi telewizji ABC nadawanemu w latach 1964-1966, jednak na srebrnym ekranie oglądać mogliśmy ją w wielu różnych odsłonach, w tym także w serialach animowanych. 

Zobacz wideo "My, dzieci z dworca ZOO" - trailer HBO GO
Więcej o: