Tim Burton zaskoczył fanów. Netflix nakłonił go do nakręcenia pierwszego w karierze serialu

Tim Burton przedstawi losy najsłynniejszej mrocznej nastolatki. Czego możemy się spodziewać po jego współpracy z Netfliksem?

Netflix ogłosił, że Tim Burton nakręci dla niego serial opowiadający o losach Wednesday Addams. Będzie to aktorski spin-off przedstawiający losy nastoletniej członkini klanu podczas jej nauki w Nevermore Academy. Według portalu Deadline, możemy spodziewać się połączenia mrocznej historii z tematyką "coming of age". Burton nie tylko wyreżyseruje serię, ale będzie także jej producentem wykonawczym. 

Netflix szykuje serial "Wednesday" w reżyserii Tima Burtona. Kto wcieli się w główną rolę?

Z rolą Wednesday Addams, nastoletniej córki Gomeza i Morticii, najlepiej kojarzona jest Christina Ricci, która wcieliła się w postać w pełnometrażowych filmach Barry'ego Sonnenfielda w roku 1991 i 1993. Na przestrzeni lat tę mroczną nastolatkę grały także Noelle Von Sonn, Nicole Fugera czy Lisa Loring. W pełnometrażowej animacji z 2019 roku, głosu udzieliła jej natomiast Chloë Grace Mortez.

Jak na razie nie wiadomo jednak, kogo zobaczymy w tej roli w produkcji Netfliksa. Widzowie, którzy lubią filmy Tima Burtona na pewno skuszą się na odcinki tego serialu, zwłaszcza, że filmografię reżysera zamyka "Dumbo" z 2019 roku. Ponadto "Wednesday" ma być pierwszym serialem, który wyreżyseruje Tim Burton.

Twórcą klanu Addamsów był amerykański rysownik Charles Samuel Addams. Zaczynał on od rysowania komiksów dla "The New Yorkera". Historia popularnej rodziny pojawiła się gazecie po raz pierwszy w 1937 roku, a artysta kontynuował serię aż do swojej śmierci w 1988 roku.

Nietypowa rodzina Addamsów mieszkała w mrocznym dworku na bagnach. W ich domu roiło się od narzędzi tortur, które przerażały nielicznych gości. Mimo makabrycznych zainteresowań, klan Addamsów był przedstawiany jako kochająca się rodzina.

Po historię tę sięgano wielokrotnie, zawsze jednak z dużą dozą czarnego humoru. Losy rodziny zyskały popularność dzięki serialowi telewizji ABC nadawanemu w latach 1964-1966, jednak na srebrnym ekranie oglądać mogliśmy ją w wielu różnych odsłonach, w tym także w serialach animowanych. 

Zobacz wideo "My, dzieci z dworca ZOO" - trailer HBO GO
Więcej o: