"Allen kontra Farrow" - nowy serial HBO opowie o relacjach reżysera z żoną i córką. Kiedy premiera?

Woody Allen i Mia Farrow to jedna z najbardziej znanych par Hollywood - nie tylko z powodu sukcesów zawodowych pary, ale głownie z powodu skandalu związanego z ich życiem prywatnym. Ich córka, Dylan, od lat oskarża ojca o molestowanie. Serial, który wypuszcza HBO, pokaże nowe dowody w sprawie.

'My, dzieci z dworca Zoo'"My, dzieci z dworca Zoo". HBO pokaże serial na podstawie kultowej książki [ZWIASTUN]

HBO poinformowało o nowym serialu dokumentalnym "Allen kontra Farrow", którego głównym tematem jest analiza jednego z najczęściej komentowanych skandali Hollywood -  sprawy zarzutów o molestowanie, stawianych pod adresem Woody'ego Allena. Premiera serialu odbędzie się 22 lutego w HBO GO.

HBO wypuszcza 4-odcinkowy dokument o kulisach skandalu z udziałem Allena. Kiedy premiera?

Woody Allen i Mia Farrow stali się jedną z najbardziej wpływowych par w Hollywood. Nakręcili wspólnie 13 filmów, dzięki czemu zdobyli sławę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Allen został adopcyjnym ojcem dzieci Farrow z jej wcześniejszych związków i doczekał się z nią także wspólnego potomstwa. Ich zawodowe sukcesy i prywatne osiągnięcia miały jednak bardzo mroczny kontekst.

 

Serial przedstawi okoliczności sprawy, która trwa już od wielu lat i niejednokrotnie trafiała na czołówki gazet. Córka Allena - Dylan, od lat oskarża go o molestowanie. Kilka lat temu napisała szczery list do "New York Timesa", opisując szczegółowo to, z czym wciąż się zmaga.

"Allen kontra Farrow". Twórcy pokażą nowe dowody i niepublikowane dotąd nagrania audio

Twórcy dokumentu - Kirby Dick i Amy Ziering oraz Amy Herdy, zaprezentują nowe dowody w sprawie, wśród których znajdą się ujęcia z domowych nagrań filmowych, dokumenty sądowe, dowody, które zebrała policja, a także niepublikowane wcześniej nagrania audio. Do tego dołączone będą wywiady z Mią Farrow i Dylan Farrow, która oskarża Allena o molestowanie, a dodatkowo także Ronanem Farrowem czy wieloma krewnymi i śledczymi.

Premiera została zaplanowana na 22 lutego. Wtedy do serwisu trafi pierwszy odcinek, a kolejne będą dodawane co tydzień w poniedziałek.

<<Reklama>> Autobiografia Woody'ego Allena dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Woody AllenWoody Allen nie opublikuje autobiografii. Wydawnictwo wycofało się po protestach pracowników

Zobacz wideo Cenzura w Hollywood - czego nie pokazywano 90 lat temu?
Więcej o: