"Mare z Easttown". W kwietniu nowy kryminalny serial HBO z Kate Winslet w roli głównej

Nowy serial HBO "Mare z Easttown" będzie podążać śladami policjantki z małego miasteczka w Pensylwanii podczas prowadzonego przez nią śledztwa w sprawie morderstwa. W tytułową rolę wciela się wielokrotnie nagradzana Kate Winslet. Premiera produkcji odbędzie się 19 kwietnia w HBO i HBO GO.

Serial opowie o Mare Sheehan, policjantce z małego miasteczka w Pensylwanii, która prowadzi dochodzenie w sprawie miejscowego morderstwa, mierząc się jednocześnie z rozpadającym się na kawałki jej własnym życiem. Historia zagłębia się w mroczne strony zżytej z sobą społeczności i podejmuje próbę analizy tego, jak rodzinne i dawne tragedie mogą definiować naszą teraźniejszość.

"Mare z Easttown". Jest zwiastun nowego serialu HBO z Kate Winslet

W głównej roli w serialu "Mare z Easttown" zobaczymy wielokrotnie nagradzaną, m.in. Oscarem®, Emmy® i czterema Złotymi Globami®, Kate Winslet. Grana przez nią postać to nie tylko policjantka, ale i lokalna bohaterka znana pod pseudonimem "Ladyhawk" - 25 lat przed rozpoczęciem akcji serialu Mare była koszykarką i w zapamiętanym przez wszystkich w miasteczku meczu wykonała zwycięski rzut. Obok sprawy morderstwa, którą rozwiązuje, Mare musi radzić sobie z oczekiwaniami, które krajanie mają wobec niej jako swojej idolki - a radzi sobie z tym co najwyżej średnio (podobnie jak z własną matką). 

Zobacz wideo "Mare z Easttown". Zwiastun nowego serialu HBO GO z Kate Winslet

Obok Kate Winslet w serialu występują m.in. Julianne Nicholson jako Lori Ross, najlepsza przyjaciółka Mare z dzieciństwa; wyróżniona trzema statuetkami Emmy® Jean Smart (nominowana do tej nagrody za swoją rolę w serialu HBO "Watchmen") jako Helen, matka Mare; Angourie Rice ("Czarne lustro") jako Siobhan Sheehan, nastoletnia córka Mare i Evan Peters jako detektyw Colin Zabel, wezwany do pomocy Mare w prowadzonym przez Mare śledztwie. Na ekranie pojawią się też Guy Pearce jako Richard Ryan, lokalny profesor twórczego pisania; Cailee Spaeny jako Erin McMenamin, wyobcowana nastolatka mieszkająca ze swoim wybuchowym ojcem (Patrick Murney); David Denman jako Frank Sheehan, były mąż Mare; John Douglas Thompson jako Chief Carter, szef Mare w Departamencie Policji Easttown; James McArdle jako diakon Mark Burton; Sosie Bacon jako Carrie Layden, matka Drew i była dziewczyna Kevina; Joe Tippett jako John Ross, szkolna miłość i mąż Lori oraz Neal Huff jako kuzyn Mare, ojciec Dan Hastings.

Premiera "Mare z Easttown"odbędzie się 19 kwietnia w HBO GO oraz HBO. Serial liczy siedem odcinków.

Więcej o: