Msza święta online na żywo 28 lutego - gdzie obejrzeć?

Msza święta online i na żywo w telewizji: szczegółowy plan transmisji na niedzielę 28 lutego 2021.

Msza 28 lutego: co dalej z obostrzeniami?

Msza 28 lutego to druga msza niedzielna w trakcie trwania tegorocznego Wielkiego Postu. W tym roku podobnie jak w poprzednim wszystko wskazuje na to, że święta Wielkanocne będziemy spędzać w atmosferze pandemicznej. Wiele bowiem wskazuje na to, że nadciąga trzecia fala koronawirusa. Kilka tygodni temu rząd rozpoczął luzowanie niektórych obostrzeń, np. do szkół wróciły najmłodsze roczniki, otwarto galerie, a także częściowo hotele i obiekty sportowe. Pozostałe zasady pozostawiono w mocy do 28 lutego. Wśród nich znalazły się kwestie dotyczące sprawowania kultu religijnego, które sprowadzają się do zakazu przebywania większej ilości osób w kościele niż 1 na 15 m². Rosnące z dnia na dzień statystyki zakażeń każą przypuszczać, że władze mogą zahamować luzowanie restrykcji.

Filmy o tematyce religijnej - które są warte obejrzenia?

Transmisja mszy w telewizji

Transmisje mszy świętej w telewizji jak co tydzień będzie można obejrzeć w wybranych stacjach telewizyjnych. Szczegółowy program znajdziesz poniżej:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13.00 - TVP Polonia - Msza święta z konkatedry pw. św. Aleksandra w Suwałkach

Ponadto o godzinie 8.00 na kanale TVP Historia można obejrzeć transmisję liturgii grekokatolickiej z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu. 

Msza św na żywo w radio

Wierni korzystający z audycji radiowych w celu wysłuchania mszy świętej na żywo jak co tydzień mogą skorzystać z pośrednictwa Programu Pierwszego Polskiego Radia, który regularnie co niedzielę o 9.05 transmituje na żywo wprost z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Również lokalne radia katolickie prowadzą takie przekazy. Aby dowiedzieć się, czy w naszej okolicy funkcjonuje takie radio, warto zajrzeć na stronę internetową diecezji, na której terenie mieszkamy. 

W święta nakazane wierni mają obowiązek uczestniczyć w liturgii. Zdjęcie ilustracyjne, Christos Tsitselis/shutterstock.comŚwięta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Msza online

Codziennie istnieje możliwość uczestnictwa we mszy świętej online za pośrednictwem internetu. Wystarczy tylko znaleźć odpowiedni kanał lub portal, aby brać udział w Eucharystii lub innych nabożeństwach transmitowanych z kościołów rozsianych po całym kraju, lub za granicą. Taki przekaz od wiosny ubiegłego roku prowadzi m.in. Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, z której transmisje możemy oglądać także w telewizji za pośrednictwem kanałów należących do stacji Polsat. 

Więcej o: