Mają być wielkie zmiany w oprawie i logotypach TVP. Na razie Kurski potwierdza "przyciemnienie koloru niebieskiego"

Jacek Kurski zapowiedział prace nad nową oprawą antenową stacji TVP1, TVP2 i TVP Sport. Na razie potwierdzono "przyciemnienie koloru niebieskiego", co - trzeba zauważyć - nie jest spektakularną zmianą. W planach jest też wprowadzenie dużego liternictwa, które ma sprawić, że przekaz będzie bardziej czytelny.
Zobacz wideo TVP Info do likwidacji? "To nie jest rozwiązanie"

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, Telewizja Polska pracuje nad nową oprawą graficzną dla trzech swoich stacji. Nowe logotypy mają zostać udostępnione za około dwa miesiące. Więcej na temat planowanych zmian zdradził prezes TVP.

Jacek Kurski o nowej oprawie TVP: Oprawa bazuje na dużym liternictwie, czytelnym przekazie

- Telewizja Polska pracuje nad spójną oprawą antenową stacji TVP1, TVP2 i TVP Sport, która zostanie wyemitowana po ukończeniu prac. Myślę, że to kwestia dwóch miesięcy, może półtora. Poszukamy jakiejś spektakularnej daty, ale intensywne prace trwają i widać, że to optymalny kierunek - mówi portalowi Jacek Kurski.

Prezes TVP zapowiedział, że nowa oprawa bazować będzie na dużym liternictwie i czytelnym przekazie. Grafika ma być co prawda minimalistyczna, ale "w pozytywnym sensie". Trwają już prace na specjalnie przygotowanym dla stacji kroju pisma oraz motywie linii, co "ma odzwierciedlać przenikanie się telewizji tradycyjnej i treści telewizyjnych w internecie".

W nowej stylistyce mają być utrzymanie wszystkie animacje i grafiki antenowe TVP1, TVP2 i TVP Sport. Co do kolorystyki, to na razie zdecydowano jedynie, że logo TVP1 pojawi się na "przyciemnionym niebieskim tle". Pozostałe kolory dwóch stacji: jasno- i ciemnopomarańczowy pozostaną bez zmian. Oprawa TVP Sport ma być zmieniona wcześniej z powodu piłkarskiego Euro 2020 i letnich Igrzysk Olimpijskich.

Wirtualemedia.pl ustaliły też, że litery TVP nie będą już w kwadratach i na białym tle. Nazwa TVP Sport ma być zapisana w jednej linii, a w znakach TVP1 i TVP2 litery i cyfry mają mieć taką samą wysokość.

Więcej o: