Piotr Adamczyk z dużą rolą w amerykańskim serialu "For All Mankind". Obsadzili "po warunkach"

Piotr Adamczyk dołączył do obsady drugiego sezonu serialu "For All Mankind" dostępnego na Apple TV. Produkcja to alternatywna wersja historii kosmicznego wyścigu zbrojeń pomiędzy USA i Związkiem Radzieckim. Polskiemu aktorowi przypadła rola niejakiego Sergieja Korolewa.

Piotr Adamczyk mimo pandemii nie może narzekać na brak zajęć. Jeszcze w lutym opowiadał w "Dzień dobry TVN", że pracuje nad pewnym tajemniczym projektem aktorskim w Atlancie. Z powodu zbieżności dat można się zastanawiać, czy chodziło o udział w produkowanym dla Apple TV serialu "For All Mankind". 19 lutego użytkownicy platformy mogli zobaczyć pierwszy epizod drugiej serii, a premiera następnych odcinków następuje tydzień po tygodniu.

>>> Piotr Adamczyk znowu prezydentem w amerykańskiej TV. W Polsce krytyka<<<

Piotr Adamczyk z nową rolą w amerykańskim serialu

"For All Mankind" to serial nawiązujący do kosmicznego wyścigu zbrojeń pomiędzy USA a Związkiem Radzieckim, w efekcie którego doszło m.in. do słynnego lądowania na księżycu. W pierwszym sezonie twórcy postanowili pokazać, jak mogłyby się potoczyć losy programu Appollo, gdyby to jednak Sowieci jako pierwsi ludzie stanęli na ziemskim satelicie. Widzowie w związku z tym śledzą m.in. losy astronautów NASA, ich rodzin oraz innych zaangażowanych w podbój kosmosu osób. Za produkcję opowiada m.in. Ronald D.Moore, który pracował przy takich serialach jak "Outlander" i "Battlestar Galactica".

Zobacz wideo Piotr Adamczyk z dużą rolą w 2. sezonie "For All Mankind". Gra radzieckiego naukowca

Piotr Adamczyk dostał rolę radzieckiego naukowca, Sergieja Korolewa, który pracuje nad stworzeniem radzieckiej rakiety N1. Jak widać w rozpisce na serwisie IMDb, nasz rodak występuje w pięciu odcinkach serii. Pierwszy odcinek z jego udziałem ma mieć premierę 19 marca, a zobaczyć go będą mogli także polscy użytkownicy platformy. Dodajmy z przymrużeniem oka, że dzięki tej roli Piotr Adamczyk zagrał w tym samym serialu co takie postaci jak Ronald Regan, Henry Kissinger, Richard Nixon czy John Lennon - twórcy umieścili bowiem w odcinkach trochę archiwalnych nagrań w poszczególnych scenach.

Nie ma też oczywiście pewności, że to o tym projekcie Adamczyk mówił we wspomnianym wcześniej wywiadzie z Kingą Burzyńską. "Cieszę się, bo pracuję. Przebywam obecnie w Atlancie i właściwie to jest wszystko, co mogę powiedzieć. Mam taką przygodę, o której - mam nadzieję - będę mógł już niedługo opowiedzieć" - tajemniczo opisywał.

Zobacz wideo Na plasterki! Na ten serial czekały tysiące polskich dzieci od lat 70.!

>>> Piotr Adamczyk o swojej najtrudniejszej scenie: Stałem nago przed dziewczynami i musiałem mówić po niemiecku <<<

Tymczasem dziennikarze z "The Cinemaholic" ustalili, że drugą serię "Forr All Man Kind" kręcono w znanym Sony Pictures Studios w Culver City w Kalifornii - tam też realizowano zdjęcia do "Interstellar", "Kapitan Marvel" czy "Iron Mana 2". W dodatku odpowiedzialny za efekty specjalne Jay Redd wrzucał na Instagrama zdjęcia wykonane właśnie w tamtych okolicach. Tymczasem Atlanta, w której Piotr Adamczyk pracował, znajduje się w stanie Georgia. A właśnie tam kręcone są zdjęcia do serialu Marvela "Hawkeye"...

Przypomnijmy, że to nie pierwsza zagraniczna rola tego aktora. Miał w ostatnim czasie m.in. epizod w serialu "Madam Secretary", grał w "Imieniu róży" czy "Odpowiedniku".

Więcej o: