Cezary Pazura o "Tajemnicy zawodowej": Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu

- Dla mnie brawurową sceną już w pierwszym odcinku była ta, w której grana przez Magdę Różczkę Julia daje do zrozumienia bohaterce Anny Dereszowskiej, że wie o zdradzie męża. Pierwszy raz widziałem tak długą pauzę w polskim serialu. Ale jest tak absolutnie mocna i tak wybrzmiewa, że przy telewizorze aż zakryłem usta ze zdziwienia. Tak to przeżyłem. Nie wiedziałem, że tak przeżywam seriale. Ale okazuje się, że przeżywam tylko te dobre. A ten się zaczął brawurowo - aż się boję o kolejne odcinki - opisuje swoje wrażenia Cezary Pazura, który w "Tajemnicy zawodowej" zagrał właśnie tego męża, o którym w opisanej scenie rozmawiają bohaterki.

"Tajemnica zawodowa" to nowy serial od TVN, w którym scenarzyści postanowili połączyć elementy intrygi medycznej z prawniczą i dorzucić do tego niemałą dawkę życiowych rozterek oraz dramatów. Na przykładzie historii Julii Żurawskiej (Magdalena Różczka), która po latach prowadzenia gospodarstwa domowego u boku męża - znanego ginekologa (Cezary Pazura) - wraca do wyuczonego zawodu i zostaje prawnikiem, by poprowadzić sprawę o niebagatelnym znaczeniu dla całej jej rodziny. A nie będzie łatwo: po pierwsze, będzie musiała bronić dobrego imienia swojego męża, którego zaatakował z nożem mąż jednej z jego pacjentek, który po brutalnej napaści postanowił pozwać Andrzeja za teoretycznie nieudany zabieg. Sprawy nie ułatwia fakt, że na kilka chwil przed atakiem Julia dowiedziała się, że jej mąż ją zdradza już od kilku lat z koleżanką z pracy. Kiedy jednak zostaje oskarżony o poważny błąd w sztuce lekarskiej, Julia dla dobra córek postanawia, że będzie bronić dobrego imienia ojca swoich rozkochanych w nim dzieci.

Producentka Dorota Kośmicka-Gacke zapewnia: Żyjemy w czasach silnych kobiet. Magdalena Różczka jest wymarzoną aktorką do tej roli. Historia Julii to trzymająca w napięciu opowieść, jak stanąć na nogi po 'Trzęsieniu ziemi'. Ocalić siebie, a jednocześnie dawać nadzieję innym'. W obsadzie serialu poza grającymi główne role Magdaleną Różczką i Cezarym Pazurą znaleźli się także: Piotr Stramowski, Tamara Arciuch, Andrzej Zieliński i Anna Dereszowska. Niedługo po premierze drugiego odcinka udało nam się porozmawiać z częścią obsady. 

Magdalena Różczka mówiła między innymi: Bardzo dużo się dzieje w tym serialu, mi się wydaje, że to naprawdę wciąga. Sama zobaczyłam kilka odcinków i jestem zachwycona. Wciągam się, jak w fabułę i bardzo podziwiam swoich partnerów. Sceny, w których nie grałam, wydają mi się najciekawsze, bo ich nie znam. Piotr Stramowski też podkreśla: W tego typie serialu jeszcze nie grałem. Dużo się odbywa poza warstwą tekstową, nie jest wszystko podane jak krowie na rowie - ciągle dokopujemy się do czegoś nowego. Tu jest więcej głębi niż w powszechnym serialu, które normalnie emituje się w telewizji - zapewnia aktor. - Nasza wspaniała producentka, pani Kośmicka-Gacke ma ten instynkt, że wie, że z tego zakwitnie piękny kwiat, a nie wyrośnie ziemniak i przyjdzie go zjeść stonka - opowiadał też Cezary Pazura. Co jeszcze usłyszeliśmy? Zobaczcie naszą relację ze spotkania. 

Kolejne odcinki serialu emitowane są co środę na antenie TVN o godzinie 21.30. 

Więcej o:

Polecane dla Ciebie