Msza święta online na żywo 7 marca - gdzie obejrzeć?

Msza święta na żywo w telewizji, radio i internecie. Zobacz, gdzie i kiedy w niedzielę obejrzysz transmisję mszy.

Msza 7 marca: zasady obowiązujące w świątyniach w czasie epidemii

Msza 7 marca przypada w kolejną niedzielę Wielkiego Postu. Katolicy w całej Polsce uczestniczą w tym czasie nie tylko we mszach, ale także nabożeństwach takich jak Droga Krzyżowa czy Gorzkie Żale. W wielu parafiach organizowane są rekolekcje wielkopostne, które mają na celu pomóc jak najlepiej przygotować się na nadchodzące święta Wielkiej Nocy. Niezmiennie jednak wszystko to odbywa się w pełnym reżimie sanitarnym. Wciąż obowiązują ograniczenia jeśli chodzi o liczbę wiernych mogących znajdować się na terenie kościoła - nie więcej niż 1 osoba na 15 m². W wielu z nich zasłonięto pojemniki z wodą święconą przy wejściu, ustawiono także płyny dezynfekcyjne lub rękawiczki. Księża podczas sprawowania mszy nie nakładają maseczek, ale już podczas rozdawania Komunii Świętej posiadają maseczki, często także rękawiczki, a wierni mają możliwość przyjęcia Ciała Chrystusa do ręki. Wszystko to ma na celu ograniczenie transmisji wirusa i rozwoju epidemii.

Filmy o tematyce religijnej - które są warte obejrzenia?

Transmisja mszy: program TV

W najbliższą niedzielę tradycyjnie widzowie będą mogli uczestniczyć we mszy świętej za pośrednictwem wybranych stacji telewizyjnych. Oto transmisje mszy w niedzielę, 7 marca:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13.00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. Świętego Józefa w Rzeszowie

Ponadto o godzinie 8.00 na kanale TVP Historia można obejrzeć transmisję liturgii grekokatolickiej z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu. 

Msza św na żywo na antenie radiowej

Mszę św na żywo można także wysłuchać za pośrednictwem stacji radiowych. W przeważającej mierze tego typu audycje są nadawane w lokalnych, katolickich rozgłośniach, jak Radio Jasna Góra, Radio Fara czy Radio eM. Odbiorcy, którzy nie mają w swoim zasięgu żadnej z takich stacji, mogą skorzystać z transmisji ogólnodostępnego Programu Pierwszego Polskiego Radia, które co niedzielę na swojej antenie emituje mszę świętą o godzinie 9.05.

W święta nakazane wierni mają obowiązek uczestniczyć w liturgii. Zdjęcie ilustracyjne, Christos Tsitselis/shutterstock.comŚwięta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Msza online, czyli Eucharystia w internecie

Mszę można także odbierać za pomocą łączy internetowych. Jest to możliwe dzięki coraz większemu zaangażowaniu małych parafii w transmitowanie odbywających się w nich uroczystości. Takie msze online można znaleźć bezpośrednio na stronach poszczególnych wspólnot parafialnych, ale też na prowadzonych przez nie profilach społecznościowych czy kanałach w serwisie YouTube.

Więcej o: