"Jest zupełnie inna od Grażynki, co mnie bardzo cieszy". Małgorzata Ostrowska-Królikowska w obsadzie "Stulecia winnych"

Małgorzata Ostrowska-Królikowska od 1997 roku gra w "Klanie", ale teraz będzie można ją oglądać w "Stuleciu winnych". Aktorka zagra zupełnie inną charakterologicznie postać niż w nadawanej od ponad 20 lat telenoweli.

Grażynka Lubicz, która jest częścią "Klanu" od pierwszego odcinka, to postać, która jest kojarzona z łagodnością, dobrocią, czasem naiwnością. Ta rola ma być zupełnie inna.

Koncert Warszawa Stolica Sylwestra 2018TVP organizuje koncert dla medyków. Jedną z jego gwiazd będzie Edyta Górniak

Małgorzata Ostrowska-Królikowska w "Stuleciu winnych". Nowe odcinki od 7 marca

- W "Stuleciu Winnych" gram okropną teściową. Ona jest zupełnie inna od Grażynki, co mnie bardzo cieszy. W tym serialu zachwyca mnie wspaniała charakteryzacja, świetne kostiumy, oryginalne z tamtych lat. To świetnie przygotowana produkcja. Jestem w tym okresie, kiedy w kremplinach się chodziło - powiedziała aktorka w rozmowie z "Faktem". W serialu Ostrowska-Królikowska wcieli się panią Klimkiewiczową - matkę Tomka (Filip Gurłacz).

Od 7 marca będzie można oglądać trzecią serię produkcji. W obsadzie trzeciego sezonu znaleźli się również Tomasz Kwaśny (zagra Adama Komornickiego) i Małgorzata Socha.

 

"Stulecie winnych" to serial, który jest emitowany na antenie TVP 1 od marca 2019 roku. Inspiracją dla scenarzystów była trylogia Ałbeny Grabowskiej. Jak można przeczytać na stronie VOD TVP, "jest to pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o wielopokoleniowej rodzinie Winnych z podwarszawskiego Brwinowa, wpleciona w dramatyczne wydarzenia XX wieku. W serialu pojawiają się zarówno postaci fikcyjne, jak i prawdziwe, znane z naszej historii, kultury i sztuki. Wątkiem przewodnim są losy bliźniaczek, Ani i Mani Winnych, które rodzą się na początku I wojny światowej".

Zobacz wideo Fani "Kajko i Kokosza" mogą być usatysfakcjonowani. Powstał serial Netflixa na bazie komiksu [Popkultura Extra]

W obsadzie znaleźli się m.in. Urszula Grabowska, Magdalena Walach, Jan Wieczorkowski, Katarzyna Kwiatkowska, Kinga Preis i Tomasz Włosok.

Materiały promocyjneMurphy wyznaje: Zmusili nas do dodania białego aktora w "Księciu w Nowym Jorku"

Więcej o: