Już po zwiastunie widać, że serial "Klangor" zrobi hałas. Fenomenalna obsada i tęga fabuła

Kiedy w niewyjaśnionych okolicznościach ginie córka Wejmanów (Arkadiusz Jakubik i Maja Ostaszewska), niepewność i strach krok po kroku paraliżują rodzinę. Jest zwiastun serialu "Klangor", który będzie można oglądać od 26 marca.

Ojciec zaczyna samotną walkę o prawdę, która jak wierzy, doprowadzi go do odnalezienia dziecka. musi stanąć sam wobec wszystkich i wszystkiemu. Z najbliższymi włącznie. Motorem jego działań jest nadzieja, której metaforą jest tytułowy "Klangor".

Klangor - zobacz zwiastun i dowiedz się, skąd pomysł na tytuł

- Wybór tytułu dla historii tego dramatu rodzinnego z kryminalnym tłem nie był prosty. Długo razem z CANAL+ szukaliśmy słowa, które może być synonimem siły, jaka motywuje głównego bohatera do działania - nadziei. Nie chcieliśmy iść w oczywiste rozwiązania, aby zostawić pewną przestrzeń do interpretacji dla widza - wspomina producent Łukasz Dzięcioł.

Zobacz wideo "Klangor" [ZWIASTUN]

- Padały różne pomysły, ale kiedy pojawił się klangor, który dosłownie oznacza krzyk żurawi, zwiastujący nadejście wiosny, uznaliśmy, że "mamy to". Dla mnie w tym słowie jest pewien ładunek emocjonalny, o jaki nam chodziło. Klangor to charakterystyczny, wibrujący w powietrzu głos, którego nie sposób pomylić z żadnym innym - tłumaczy. Z kolei grający jedną z głównych ról Arkadiusz Jakubik mówi:

Klangor jest intrygujący, nieoczywisty i metaforycznie oddaje potrzebę przyjścia nadziei, która w tym serialu gdzieś cały czas funkcjonuje, gdzieś tam cały czas się unosi.

Arkadiusz Jakubik i Dr MisioJakubik: Boję się, że ktoś tak jak w "Królu" wyciągnie broń i będą ofiary

Zdjęcia do produkcji odbywały się głównie w Świnoujściu, gdzie toczy się akcja serialu. Nadmorskie widoki i surowy klimat tutejszego przedwiośnia są równorzędnymi bohaterami historii. - Serial opowiada o sytuacji, w jakiej nikt z nas nie chciałby się znaleźć. Sytuacji, w której desperacja i rozpacz mącą myśli i odbierają siłę do działania. W takich okolicznościach tym, co trzyma człowieka przy życiu jest nadzieja - i dlatego to jej tak bardzo chwyta się główny bohater - mówi Dzięcioł.

Oryginalny scenariusz "Klangoru" autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB – programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne. Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.

Każdy z nas na zna 'W pustyni i w puszczy'"W pustyni i w puszczy" rasistowskie? MEiN odpowiada na zarzuty posła

W obsadzie oprócz Jakubika i Ostaszewskiej znaleźli się m.in. Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska czy Maciej Musiał. Serial będzie można oglądać od 26 marca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz przez satelitę i sieci kablowe.