Już po zwiastunie widać, że serial "Klangor" zrobi hałas. Fenomenalna obsada i tęga fabuła
Ojciec zaczyna samotną walkę o prawdę, która jak wierzy, doprowadzi go do odnalezienia dziecka. musi stanąć sam wobec wszystkich i wszystkiemu. Z najbliższymi włącznie. Motorem jego działań jest nadzieja, której metaforą jest tytułowy "Klangor".
Klangor - zobacz zwiastun i dowiedz się, skąd pomysł na tytuł
- Wybór tytułu dla historii tego dramatu rodzinnego z kryminalnym tłem nie był prosty. Długo razem z CANAL+ szukaliśmy słowa, które może być synonimem siły, jaka motywuje głównego bohatera do działania - nadziei. Nie chcieliśmy iść w oczywiste rozwiązania, aby zostawić pewną przestrzeń do interpretacji dla widza - wspomina producent Łukasz Dzięcioł.
- Padały różne pomysły, ale kiedy pojawił się klangor, który dosłownie oznacza krzyk żurawi, zwiastujący nadejście wiosny, uznaliśmy, że "mamy to". Dla mnie w tym słowie jest pewien ładunek emocjonalny, o jaki nam chodziło. Klangor to charakterystyczny, wibrujący w powietrzu głos, którego nie sposób pomylić z żadnym innym - tłumaczy. Z kolei grający jedną z głównych ról Arkadiusz Jakubik mówi:
Klangor jest intrygujący, nieoczywisty i metaforycznie oddaje potrzebę przyjścia nadziei, która w tym serialu gdzieś cały czas funkcjonuje, gdzieś tam cały czas się unosi.
Zdjęcia do produkcji odbywały się głównie w Świnoujściu, gdzie toczy się akcja serialu. Nadmorskie widoki i surowy klimat tutejszego przedwiośnia są równorzędnymi bohaterami historii. - Serial opowiada o sytuacji, w jakiej nikt z nas nie chciałby się znaleźć. Sytuacji, w której desperacja i rozpacz mącą myśli i odbierają siłę do działania. W takich okolicznościach tym, co trzyma człowieka przy życiu jest nadzieja - i dlatego to jej tak bardzo chwyta się główny bohater - mówi Dzięcioł.
Oryginalny scenariusz "Klangoru" autorstwa Kacpra Wysockiego, oparty na pomyśle Tomasza Kamińskiego powstał w ramach CANAL+ SERIES LAB – programu skierowanego do scenarzystów, reżyserów i producentów kreatywnych, zawodowo tworzących i rozwijających seriale telewizyjne. Reżyserię całej serii powierzono Łukaszowi Kośmickiemu. Za zdjęcia do serialu odpowiada Witold Płóciennik, autorem muzyki jest Mikołaj Trzaska.
W obsadzie oprócz Jakubika i Ostaszewskiej znaleźli się m.in. Wojciech Mecwaldowski, Aleksandra Popławska, Magdalena Czerwińska czy Maciej Musiał. Serial będzie można oglądać od 26 marca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz przez satelitę i sieci kablowe.
-
"Wiedźmin". Geralt rozdał prezenty - Henry Cavill nagrodził ekipę serialu odznakami Cechu Wilka
-
Kurski obiecywał, że zmniejszy liczbę reklam w TVP ABC. I zmniejszył. O niecałą jedną reklamę na godzinę
-
Magdaleny Ogórek refleksje o hip-hopie i Macie. Sokół odpowiada: Zaśpiewa mi Magda ten chórek na waleta?
-
Klub Komediowy i Gazeta.pl zapraszają na alternatywną lekcję. Temat: "Historia bez Polki"
-
Trójka straciła 60 proc. słuchaczy, wyprzedzona przez Jedynkę
- Telewizja sprzed lat. Poradzisz sobie we wspominkowym quizie? Średnia do pobicia: 10/15
- Oscary 2021. Znamy nazwiska gwiazd, które ogłoszą zwycięzców
- 93. ceremonia wręczenia Oscarów. Kiedy odbędzie się gala? Gdzie oglądać transmisję?
- Komiksowa "Opowieść podręcznej" też wstrząsa czytelnikiem. Polska premiera 14 kwietnia
- Netflix rozpoczyna współpracę z rosyjskimi producentami. Na początek ekranizacja "Anny Kareniny"