Msza święta online na żywo 14 marca - gdzie obejrzeć?

Msza święta online na żywo w niedzielę 14 marca. Sprawdź, gdzie i kiedy obejrzysz transmisję w telewizji lub internecie.

Msza 14 marca: czy musimy brać udział we mszy?

Msza święta 14 marca to kolejna już msza niedzielna przypadająca w okresie Wielkiego Postu. Wierni kościoła katolickiego zobowiązani są do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii, jednak na terenie całej Polski biskupi w związku z trwającą epidemią wydali dyspensę zwalniającą z konieczności brania osobistego udziału w mszy niedzielnej. Jednocześnie zachęcają wiernych do trwania na osobistej modlitwie i w miarę możliwości z korzystania z sakramentu Eucharystii w dni powszednie, gdy w świątyniach jest zdecydowanie mniej osób. W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wierni zobowiązani są także do odbycia spowiedzi świętej, którą warto zaplanować wcześniej, by uniknąć dużych skupisk ludzi.

Filmy o tematyce religijnej - które są warte obejrzenia?

Transmisja mszy w telewizji

Mszę świętą w niedzielę 14 marca można obejrzeć za pośrednictwem wybranych stacji telewizyjnych. Program telewizyjny przewiduje transmisje mszy świętych w następujących godzinach:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13.00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. Świętej Rodziny we Wrocławiu

Ponadto o godzinie 8.00 na kanale TVP Historia można obejrzeć transmisję liturgii grekokatolickiej z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu. 

Msza św na żywo: audycje radiowe

Msza święta na żywo transmitowana jest także na antenach stacji radiowych. Tego typu audycje to przede wszystkim domena małych katolickich rozgłośni o charakterze lokalnym. Mszę można także wysłuchać w niedzielnym porannym paśmie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Co tydzień o 9.05 nadawana jest tam msza odbywająca się w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie.

W święta nakazane wierni mają obowiązek uczestniczyć w liturgii. Zdjęcie ilustracyjne, Christos Tsitselis/shutterstock.comŚwięta nakazane. Kiedy jest obowiązek uczestnictwa we mszy świętej?

Msza online: Eucharystia w internecie

Uczestnictwo we mszy świętej to ważny przywilej i obowiązek katolicki. W trudnych okolicznościach, jakich doświadczamy w związku z pandemią, rozwiązaniem które ułatwia pozostawanie w kontakcie ze wspólnotą kościoła są nowe technologie. Msza online w internecie może być oglądana o dowolnej porze na jednym z wielu urządzeń, które mają możliwość łączenia się z siecią. Transmisji takich należy szukać na witrynach internetowych parafii, ale też kanałach społecznościowych. 

Więcej o: