TVP Kobieta startuje w Międzynarodowy Dzień Kobiet. Na razie kilka nowości i dużo już znanych seriali

TVP Kobieta, który rusza 8 marca, czyli w Międzynarodowy Dzień Kobiet, to jedyny naziemny kanał lifestylowy. Zapowiedź była kontrowersyjna, teraz widzki i widzowie będą mogli zweryfikować swoje oczekiwania.

TVP Kobieta to wyjątkowy kanał wyspecjalizowany: mądry, misyjny, pełen pasji i inspiracji. Stworzony z myślą o potrzebach kobiet. Stacja będzie wyróżniać się dobrą, nowoczesną i zróżnicowaną ofertą programową, więc każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie. Chciałabym, żeby kobiety w Polsce za pół roku, rok, mogły powiedzieć o TVP Kobieta: to jest moje miejsce, to bliska mi stacja, tu odpoczywam, tu się relaksuję, tu też uczę się i znajduję inspirację do nowych aktywności. Jestem przekonana, że będziemy numerem 1 wśród stacji lifestylowych w Polsce - zapowiada Iwona Bocian-Zaciewska, dyrektorka TVP Kobieta.

TVP Kobieta wystartował. Program TV już jest

Pierwszym programem, którym TVP Kobieta rozpoczął nadawanie, jest magazyn medyczny "Operacja Zdrowie - Dermatologia. Nasza skóra w dobie noszenia maseczek". W programie na 8 marca znalazło się także miejsce m.in. dla 35-minutowej audycji "Trenuj z TVP Kobieta", którego jedną z prowadzących ma być Ida Nowakowska, oraz programu mistrzyni florystyki i członkini Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego Joanny Lewandowskiej "Kwiaty na warsztat", a także odcinków seriali "Rodzinka.pl", "Ojciec Mateusz". "Kozacka miłość" czy "Velvet". Będą także powtórki "Pytania na śniadanie", na żywo emitowanego w TVP2.

Zobacz wideo Dr Kasia: Najwyższy czas, żeby opowiedzieć historię Polski jako „herstorię”

Swoje programy na antenie TVP Kobieta mają mieć m.in. Marta Manowska (znana choćby z prowadzenia "Rolnik szuka żony"), Agata Konarska (ma poprowadzić "Kobiety w biznesie") czy Klaudia Carlos. Zabraknie Marzeny Rogalskiej, która była jedną z głównych twarzy firmujących kanał w spocie zapowiadającym jego start, ale rozstała się z TVP tuż po strajku mediów "Media bez wyboru", w którym Telewizja Polska nie uczestniczyła.

Marzena Rogalska odchodzi z TVP i nawiązuje do strajku mediów: 10 lutego 2021 był najtrudniejszym dniem w mojej karierze zawodowej >>

 

"Bajkowy, różowy domek jak dla lalek, a w nim sprzątająca, gotująca i zajmująca się dziećmi kobieta - uśmiechnięta i w pełnym makijażu. Wygląda jak scenka z przestarzałej reklamy? Nic bardziej mylnego. To zapowiedź tego, co nas czeka w nowym kanale TVP Kobieta" - pisał o spocie serwis Kobieta.gazeta.pl. Był on zresztą szeroko komentowany, kontrowersje budził stereotypowy sposób, w jaki są w nim pokazywane wszystkie panie. W nowej wersji spotu Rogalską wycięto. 

Więcej o: