Msza święta online na żywo 21 marca - gdzie obejrzeć?

Msza święta w telewizji, radio i internecie. Gdzie obejrzysz transmisję na żywo w najbliższą niedzielę, 21 marca?

Msza 21 marca: Wielki Post zbliża się ku końcowi

Msza 21 marca to kolejna przypadająca w Wielkim Poście msza niedzielna. Wierni kościoła katolickiego w dalszym ciągu mogą korzystać z dyspensy biskupów zwalniajacej od konieczności uczestnictwa w mszy wydanej w związku z szerzącą się epidemią koronawirusa. Szczególnie w kontekście trzeciej fali, wierni powinni pozostać w domach, choć kościoły pozostają otwarte. 

KościółLekarz o braku decyzji rządu ws. kościołów. "Tam wirus się nie roznosi?"

Transmisja mszy w telewizji

Osoby, które z róznych względów nie mogą lub nie chcą brać udziału we mszy świętej osobiście mogą skorzystać z dyspensy i w zaciszu własnego domu obejrzeć transmisję mszy w telewizji. Jak co tydzień można je obejrzeć o następujacyc porach:

  • 7:00 - TV Republika - Msza święta z parafii pod wezwaniem św. Augustyna w Warszawie
  • 7:00 - TVP1 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach
  • 9:00 - Polsat News - Msza święta ze Świątyni Opatrzności Bożej
  • 9:30 - TV Trwam - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 10:30 - Polsat Rodzina - Msza św. dla dzieci
  • 11:00 - TVP1 - Msza święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
  • 13.00 - TVP Polonia - Msza święta z kościoła pw. św. Józefa w Bielsko-Białej

Ponadto o godzinie 8.00 na kanale TVP Historia można obejrzeć transmisję liturgii grekokatolickiej z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Pańskiego we Wrocławiu. 

Zobacz wideo Wiedzieliście o tym?

Msza św na żywo w radio

Wierni, którzy nie korzystają z odbiorników telewizyjnych mogą mszę świętą na żywo wysłuchać za pośrednictwem radia. W większości diecezji działają lokalne rozgłośnie katolickie, które transmitują msze święte. Wystarczy wspomnieć Radio Niepokalanów czy Radio Jasna Góra. Dla tych, którzy w swoim zasięgu nie mają takowej stacji pozostaje możliwość skorzystania z oferty ogólnodostępnego Pierwszego Programu Polskiego Radia, który co niedzielę o 9.05 transmituje mszę z Bazyliki Krzyża Świętego w Warszawie. 

Andrzej Kowalczyk, aktor 'Barw szczęścia' i 'Świętej wojny' nie żyje. Miał 69 latAndrzej Kowalczyk, aktor "Barw szczęścia" i "Świętej wojny" nie żyje

Msza online na smartfonie, tablecie czy laptopie

Zaawansowane technologie pozwalają nam obejrzeć mszę online niemalże w każdej chwili i w każdym miejscu na świecie. Pamiętajmy jednak, że przeżywanie Eucharystii powinno odbywać się w odpowiednich warunkach, w ciszy i skupieniu. W tym celu możemy skorzystać z prowadzonych przez różne parafie w Polsce transmisji internetowych, które można obejrzeć na każdym urządzeniu  mobilnym z dostępem do internetu. 

Więcej o: