Netflix: najlepsze seriale kryminalne. Ranking 10 najlepszych produkcji

Najlepsze seriale kryminalne na Netfliksie. Wybieramy 10 najlepszych kryminałów, które obejrzysz w jeden weekend!

Seriale kryminalne na Netfliksie to jedne z najchętniej wybieranych produkcji przez subskrybentów. Platforma posiada wiele ciekawych seriali oraz filmów, wśród których oczywiście nie brak tych o tematyce kryminalnej i sensacyjnej.

Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

Seriale kryminalne na Netflix: który wybrać?

Częstotliwość pojawiania się nowości w bibliotece sprawia, że wielu widzów nie nadąża z oglądaniem ciekawych produkcji. Dlatego też przedstawiamy zestawienie tych, które zasługują na uwagę zwłaszcza tych widzów, którzy lubią kryminały

Najlepsze seriale kryminalne na Netflix

Internet roi się od rankingów popularności seriali dostępnych na Netflix. Zmieniają się one jednak bardzo dynamicznie, gdyż co kilka tygodni pojawia się kolejny tytuł, który porywa abonentów platformy. Od początku roku mieliśmy już kilka takich tytułów. Wystarczy wspomnieć serial "Brigertonowie" czy "Lupin", które niemal natychmiast stały się hitami i mają zapewnioną kontynuację. Ten ostatni śmiało może pretendować do miana najlepszego serialu kryminalnego Netflix 2021 roku. Opowiada on historię złodzieja, który wzorując się na postaci Arsène’a Lupina postanawia zemścić się na ludziach, którzy wyrządzili krzywdę jego ojcu. Netflix już zapowiedział, że serial będzie kontynuowany, nie znamy jednak daty premiery. 

Seriale kryminalne: top 10 seriali kryminalnych Netflix

Najlepsze seriale kryminalne na Netflix - 10 najciekawszych produkcji, które znajdziesz w bibliotece:

 • "Peaky Blinders" - to zdecydowanie najpopularniejszy serial kryminalny na Netflix; osadzony w czasach powojennych przedstawia historię rodziny, a jednocześnie świat gangsterskich porachunków.
 • "Breaking Bad" - interesujący serial, który pokazuje historię nauczyciela chemii. Mężczyzna pod wpływem diagnozy śmiertelnej choroby, decyduje się wejść na drogę biznesu narkotykowego.
 • "Mindhunter" - to opowieść skupiająca się na pracy agentów FBI i tajnikach prowadzonych śledztw; uwagę przykuwa jednak bardzo dobra gra aktorska i ciekawa fabuła, skupiająca się na nowych technikach śledczych.
 • "Making a Murderer" - to kolejna propozycja Netflixa, która skupia się na prawdziwej historii Stevena Avery’ego - mężczyzny wplątanego w historię makabrycznego morderstwa.
 • "Niewiarygodne" - serial z gatunku detektywistycznych. Skupia się na ofierze brutalnego gwałtu, która zostaje oskarżona o składanie fałszywych zeznań. 

Na twojej liście najlepszych seriali kryminalnych nie może też zabraknąć:

 • "Broadchurch",
 • "Narcos",
 • "Dom z papieru",
 • "Scherlock",
 • "Ozark".

Seriale kryminalne 2020: polska propozycja na platformie

Wśród seriali kryminalnych 2020 na Netfliksie zagościła także polska propozycja - serial na podstawie prozy Harlana Cobena "W głębi lasu". Głównym bohaterem miniserialu jest prokurator Paweł Kopiński, który po wielu latach wpada na trop swojej zaginionej siostry Kamili. Dziewczyna przed laty zniknęła w tragicznych okolicznościach. Współczesne wydarzenia zdają się jednak nawiązywać mocno do tych z przeszłości. Serial trzyma w napięciu do ostatniego odcinka, dlatego na pewno warto go obejrzeć

Seriale kryminalne: nowe propozycje na 2021 rok

Netflix, jak co roku, zapowiada wiele ciekawych premier, na które subskrybenci czekają z niecierpliwością. W 2021 roku możemy spodziewać się nie tylko nowych seriali kryminalnych, ale także kolejnych sezonów znanych i lubianych formatów, takich jak np. "Lucyfer". Do najbardziej wyczekiwanych premier zaliczyć można z kolei takie tytuły jak:

 • "Diler" (premiera 10 marca 2021);
 • "Sky Rojo" (premiera 19 marca 2021);
 • "Ferajna z Baker Street" (26 marca 2021).
Więcej o: