Netflix. "Wiedźmin" znalazł swoją Filippę

Cassie Clare dołączyła do obsady "Wiedźmina". Brytyjka w drugiej serii produkcji Netfliksa zagra jedną z najpotężniejszych czarodziejek stworzonych przez Andrzeja Sapkowskiego.

Clare jest aktorką, piosenkarką, tancerką, modelką i choreografką. Można ją oglądać np. w serialu "Nowy wspaniały świat", który ma w swojej ofercie Netfix.

 

Netflix nadal nie zdradza daty premiery, "Wiedźmin" ciągle się kręci

Filippa to nadworna czarodziejka króla Redanii, Vizimira, współzałożycielka Loży Czarodziejek. Jedną z jej bardzo mocnych stron jest to, że potrafi przybrać formę dowolnego zwierzęcia. W powieściowym cyklu Sapkowskiego jest istotną postacią. Jak będzie się prezentować? Nie wiemy. Pandemia, a potem uraz Henry'ego Cavilla (aktor nadwyrężył mięsień w nodze), stały się przyczyną dużego opóźnienia w realizacji zdęć.

Wydaje się, że sierpniowa data premiery "Wiedźmina" w Netfliksie (a takie wcześniej głosy się pojawiały) w tym momencie jest niestety nieaktualna. Po zakończeniu zdjęć twórców czeka jeszcze etap postprodukcji.

"Wiedźmin" ma wrócić z nowymi odcinkami, w których widać będzie większy budżet niż ten, którym dysponowali producenci przy realizacji pierwszej serii. Showrunnerka Lauren S. Hissrich obiecywała, że w kolejnej serii zostaną ulepszone chociażby - przez wielu fanów krytykowane - zbroje.

Zobacz wideo Najciekawsze ekranizacje polskich książek [Popkultura Extra]

Do obsady "Wiedźmina" w drugiej serii dołączyli wcześniej m.in. Yasen Atour ("Young Wallander") w roli Coena, Paul Bullion ("Peaky Blinders") jako Lambert i Kristofer Hivju ("Gra o tron") jako Nivellen. Agnes Bjorn ("Potwór") wystąpi jako Vereena, zaś Basil Eidenbenz wcieli się w Eskela - zastępuje w tej roli Thue Rasmussena, który opuścił projekt z uwagi na pandemię i inne plany zawodowe. Bardzo ważnym członkiem ekipy jest Kim Bodnia - odtwórca postaci Vesemira, mistrza i przybranego ojca Geralta.

<<Reklama>> E-booki o Wiedźminie są dostępne w Publio.pl >>

Więcej o: