Netflix szykuje na ten rok polskie seriale. "Sexify" rozbawi, "Otwórz oczy" przestraszy

Netflix zapowiedział, że zwiększa zaangażowanie na polskim rynku. Podczas konferencji dla mediów przedstawiciele platformy zaprezentowali pięć nowych filmów i cztery seriale, które zostaną zrealizowane w Polsce. Zdradzono m.in. więcej szczegółów o wyczekiwanych serialach takich jak "Sexify", "Rojst'97" i "Otwórz oczy", których premiera na Netflix odbędzie się w 2021.

- Wejście Netfliksa na nasz rynek otworzyło nam - reżyserom, producentom, scenarzystom czy aktorom, mnóstwo możliwości. Mamy w Polsce wielu wspaniałych twórców, którzy czekali na taką szansę. Myślę, że wszyscy jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą nad nowymi produkcjami - mówi Jan Kwieciński z Akson Studio, producent serii filmów "W lesie dziś nie zaśnie nikt" oraz serialu "Sexify", który jako jedna z kilku oryginalnych polskich propozycji zawita do Netfliksa jeszcze w tym roku.  

Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

"Sexify". W poszukiwaniu algorytmu na udany seks

"Sexify" to ośmioodcinkowa komedia obyczajowa w reżyserii Kaliny Alabrudzińskiej i Piotra Domalewskiego. Opowiada historię ambitnej studentki informatyki - Natalii (Aleksandra Skraba), która marzy o tym, żeby wygrać prestiżowy konkurs. Jej kluczem do sukcesu ma być innowacyjna aplikacja, która pozwoli zaspokoić ciekawość i seksualne potrzeby jej rówieśników. Problem w tym, że sama wie dużo o programowaniu, ale bardzo mało o seksie. Postanawia więc połączyć siły ze swoją najlepszą przyjaciółką Pauliną (Maria Sobocińska) i koleżanką z akademika - Moniką (Sandra Drzymalska). Aby wynaleźć algorytm na kobiecy orgazm, dziewczyny zaczynają odkrywać tajemniczy i zawiły świat seksu, przy okazji dowiadując się coraz więcej o sobie samych.

Sexify Season 1Sexify Season 1 Krzysztof Wiktor

"Sexify" ma być "zabawną i prowokującą opowieścią o życiu współczesnych młodych dziewczyn - dojrzewaniu, odkrywaniu kobiecej siły i seksualności". Na ekranie w tym serialu zobaczymy Małgorzatę Foremniak, Cezarego Pazurę, Zbigniewa Zamachowskiego, Bartosza Gelnera, Piotra Packa, Jana Wieteskę, Wojciecha Solarza, Sebastiana Stankiewicza i Ewę Szykulską. Produkcja Akson Studio. Premiera na Netfliksie jest zaplanowana na wiosnę. 

'Rojst'97', reż. J.Holoubek"Rojst'97". Pierwszy zwiastun i zdjęcia z nowego serialu Jana Holoubka

"Otwórz oczy". Mroczna tajemnica

Nieco później, bo jesienią, Netflix udostępni serial "Otwórzy oczy". To sześcioodcinkowa mroczna historia, skierowana do młodej widowni, w reżyserii Anny Jadowskiej oraz Adriana Panka. Główną bohaterką jest nastoletnia Julka, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. W ośrodku dziewczyna nawiązuje relacje z innymi pacjentami o podobnych doświadczeniach i urazach. Poznaje również tajemniczego Adama. Chłopak staje się tam jej przewodnikiem.

Kiedy Julka zaczyna mieć dziwne sny, które wydają się jej aż nazbyt realne, zastanawia się, czy miejsce, w którym się znajduje, jest tym, za które je dotychczas uważała. Dziewczyna stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest takim, jakim się wydaje. Oprócz debiutującej na ekranie Marii Wawreniuk oraz Ignacego Lissa, w serialu wystąpili: Marcin Czarnik, Wojciech Dolatowski, Zuza Galewicz, Sara Celler-Jezierska, Klaudia Koścista, Marta Nieradkiewicz oraz Michał Sikorski. Za produkcję odpowiada MediaBrigade.

- Tworzenie pasjonujących lokalnych treści wymaga doskonałego opanowania sztuki storytellingu, ale przede wszystkim wielkiej wyobraźni twórców. To dzięki nim nawet prosta, wielokroć opowiadana historia zyskuje nowy kształt i przekaz. Chcemy zapewnić fanom Netfliksa pełen wachlarz emocji: chcemy wzruszać do łez, bawić i dostarczać tematów do dyskusji - mówi Anna Nagler, dyrektor ds. lokalnych seriali oryginalnych w Netflix. Jak zapewnia, ten rok przyniesie jeszcze wiele niespodzianek - oprócz zapowiedzianych seriali będą też np. nowe odcinki animacji "Kajko i Kokosz" oraz świeże tytuły filmowe. - Nieustannie pracujemy nad następnymi tytułami, więc oferta polskich treści będzie się powiększać - dodaje Nagler.

Wiedźmin - nowi aktorzy w obsadzie"Wiedźmin". Netflix ogłasza kolejne aktorskie nazwiska na pokładzie drugiego sezonu

Więcej o: