Lucyfer, który czuł się jak "wielki oszust" - podwójna rola była dla Toma Ellisa wielkim wyzwaniem

Tom Ellis, gwiazda serialu "Lucyfer", w jednym z ostatnich wywiadów ujawnił, że podczas kręcenia 5. sezonu czuł się jak "wielki oszust". Wszystko z powodu jego podwójnej roli. Aktor oprócz Lucyfera grał także nową postać": brata bliźniaka diabła - Michaela.

"Lucyfer" to niezwykle doceniany przez fanów serial wytwórni Fox i Netflix. Główną rolę diabła Lucyfera Morningstara, który w wolnych chwilach bada przestępstwa, gra walijski aktor - Tom Ellis. Po czterech sezonach przyszło mu zmierzyć się z nowym wyzwaniem. W jednym z niedawnych wywiadów powiedział, że najtrudniejszą rzeczą w 5. sezonie było wyjście ze swojej strefy komfortu i zagranie podwójnej roli.

Zobacz wideo "Lucyfer". Zwiastun piątego sezonu zdradza największy twist serialu

Tom Ellis o roli Michaela w "Lucyferze": Boże, czuję się jak wielki oszust

W żadnym innym sezonie "Lucyfera" nie mogliśmy tak często oglądać Toma Ellisa. Aktor, oprócz tytułowego diabła, wcielił się także w postać Michaela, złego brata bliźniaka. Dziś, na długo po premierze piątego sezonu, Ellisowi przypisuje się wykonanie niesamowitej pracy. Walijczyk przyznaje jednak, że było to dla niego wyzwanie.

- Gram Lucyfera od 5 lat. Bardzo łatwo jest mi wejść w jego skórę. Grając nową postać trochę mi to pomieszało w głowie - powiedział w jednym z wywiadów. Ellis nie czuł się do końca komfortowo grając nową postać po raz pierwszy. Tym bardziej że musiał podszywać się pod swojego bohatera.

Co zrobił aktor, by wiarygodnie zagrać nową postać? Postanowił skorzystać ze "starej szkoły aktorstwa", która stawia na poznanie postaci, zatracenie się w niej. Tom Ellis przygotowywał się więc o wiele dłużej do roli Michaela. Szukał też drobnych różnic, które pomogą widzom odróżnić prawdziwego Lucyfera od dublującego go Michaela. 

- Wchodzenie w rolę Michaela na początku było dziwne, ponieważ... naprawdę mi się podobało. - wspomniał Tom Ellis podczas rozmowy z portalem Stagelt.com. - Poniekąd musiałem przebić się przez początkowe uczucia typu: "Boże, czuję się jak wielki oszust" i naprawdę zaufać wyborom, których dokonałem, i zaryzykować. Więc tak, to było trochę wyzwanie, ale ostatecznie mi się podobało - dodał.

O podwójnej roli odtwórcy Lucyfera wypowiedział się wcześniej także DB Woodside, aktor wcielający się w postać Amenadiela:

Miałem kilka scen, w których [Ellis – przyp. red.] grał obu facetów. Po pierwsze, Tom jest utalentowany. Myślę, że ludzie będą zachwyceni, gdy zobaczą, jak gra dwie wyraźnie różne od siebie postacie. Myślę, że wykonał świetną robotę. Nie mogę się doczekać, żeby to zobaczyć.

Zwrot akcji w piątej odsłonie serialu "Lucyfer" okazała się strzałem w dziesiątkę. Dodatkowa praca na pewno się opłaciła, ponieważ ten sezon serialu uznawany jest za jeden z najlepszych. Fani już nie mogą się doczekać drugiej części piątego sezonu, w której Tom Ellis ponownie wcieli się w rolę Michaela i Lucyfera. Na dalsze losy serialowego diabła trzeba będzie poczekać - Netflix nie informuje, kiedy można spodziewać się premiery nowego sezonu.

Więcej o: