Ile kosztuje Netflix? Sprawdź aktualną cenę abonamentu

Netflix to obecnie jedna z najpopularniejszych platform streamingowych. Ile kosztuje Netflix? Jaki wydatek poniesie użytkownik, chcąc oglądać filmy i seriale znajdujące się w ofercie Netfliksa? Czy konieczne jest podpisywanie umowy? Postaramy się przedstawić odpowiedzi na te pytania.

Netflix: cena – od czego zależy?

Trudno odpowiedzieć jednoznacznie na pytanie, ile kosztuje Netflix. Cena dostępu do platformy uzależniona jest bowiem od tego na jaki plan taryfowy (pakiet) zdecyduje się użytkownik. Opłata pobierana jest miesięcznie, bez podpisywania umowy. Użytkownik w każdej chwili może zrezygnować z usługi, nie ponosząc z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Jedyna opłata jaką należy uiszczać, za abonament, jest płatnością cykliczną, odnawia się sama, czyli Netflix pobiera z konta pieniądze za usługę automatycznie co miesiąc. Dlatego konto w serwisie Netflix należy połączyć z wybranym narzędziem płatniczym – najpopularniejsza jest tu karta kredytowa bądź debetowa.

Netflix jest cieszącą się coraz większą popularnością platformą oferującą filmy i seriale na żądanie. Liczba użytkowników serwisu wciąż rośnie, szacuje się, że w Polsce jest już około miliona aktywnych użytkowników Netfliksa. Opłaty za korzystanie z serwisu nie należą co prawda do bardzo niskich, ale są raczej do zaakceptowania przez przeciętnie zarabiającego Polaka. Cena uzależniona jest od wybranego pakietu – a o wyborze tym decydują preferencje użytkownika. Przed dokonaniem wyboru warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań:

  • czy chcemy oglądać filmy w jakości SD, HD czy Ultra HD?
  • czy chcemy mieć możliwość równoczesnego oglądania oferty serwisu na jednym, dwóch czy czterech ekranach?
  • czy chcemy korzystać z dostępu samodzielnie, czy też może wolimy podzielić się nim z innymi osobami?   

Zobacz też: Netflix testuje weryfikację konta. Chce ograniczyć dzielenie się hasłami

Cena Netflixa – jak się kształtuje?

Cena Netflixa zależeć będzie od tego, na jaki wariant usługi się zdecydujemy. W każdym przypadku otrzymamy nieograniczony dostęp do oferty filmów oraz seriali zamieszczonych na platformie. Będziemy je mogli oglądać zarówno na smartfonie czy tablecie, jak i laptopie albo telewizorze. Jeśli wystarczającym rozwiązaniem będzie dla nas możliwość jednoczesnego oglądania na jednym ekranie, czyli zdecydujemy się na pakiet Netflix dla jednej osoby, to miesięczny koszt tej usługi będzie wynosił 34 złote. Jeśli jednak filmy w tym samym czasie chciałyby oglądać w naszym domu dwie osoby, to należy liczyć się z wydatkiem rzędu 43 złotych miesięcznie. Jeśli z kolei z wykupionego przez nas pakietu chciałyby na czterech różnych ekranach korzystać cztery osoby, na usługę tę będziemy musieli wyasygnować 52 złote miesięcznie.

Obecnie Netflix nie ma w swojej ofercie żadnych promocji, choć był czas, gdy nowi użytkownicy mogli skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego. Serwis zakłada bowiem, iż brak konieczności podpisywania umowy oraz ponoszenia opłat za anulowanie członkostwa jest na tyle przejrzystą i przyjazną użytkownikom ofertą, że nie trzeba dodatkowo zachęcać nowych użytkowników do skorzystania z usług platformy. Możliwość oglądania filmów i seriali w dowolnym miejscu, o dowolnej porze i na wybranej ilości urządzeń, jak również pobrania ulubionych tytułów na przenośne urządzenia, by móc oglądać je bez konieczności łączenia się z internetem, jest, zdaniem twórców serwisu, warta swojej ceny.

Netflix: pakiety 2021

Jakie pakiety 2021 oferuje Netflix? Użytkownicy serwisu mają do wyboru trzy pakiety: Podstawowy, Standard i Premium.

Pakiet Podstawowy adresowany jest do pojedynczego użytkownika, daje bowiem możliwość oglądania filmów w danym momencie tylko na jednym urządzeniu. Nie jest możliwe oglądanie z jednego konta oferty serwisu na więcej niż jednym sprzęcie równocześnie. W pakiecie tym filmy i seriale oferowane są jedynie w jakości SD – zatem nie jest to pakiet dla miłośników kina w jakości HD czy Ultra HD. Jeśli jednak użytkownik zadowoli się jakością SD, za 34 złote miesięcznie będzie miał nieograniczony dostęp do oferty serwisu Netflix.

Pakiet Standard umożliwia oglądanie seriali i filmów jednocześnie na dwóch ekranach, można więc z niego swobodnie korzystać we dwoje. Po zalogowaniu się użytkownik ma możliwość wyboru profilu jednej z dwóch oglądających osób. Dodatkowo w tym pakiecie użytkownik dostaje dostęp do filmów i seriali wyświetlanych w jakości HD. Za tę jakość oraz możliwość korzystania z pakietu we dwoje użytkownik zapłaci 43 złote na miesiąc.

Pakiet Premium, choć najdroższy, jest wybierany stosunkowo najczęściej. Tu, po zalogowaniu, dostępne są aż cztery profile użytkowników, co oznacza, że jednocześnie można korzystać z serwisu na czterech różnych ekranach. Oferta ta skierowana jest więc do rodzin czy grup znajomych (np. osób wspólnie wynajmujących mieszkanie). Ponadto w tym pakiecie można oglądać filmy i seriale w jakości Ultra HD. Choć użytkownik za pakiet musi płacić miesięcznie 52 złote, to w przypadku, gdy korzystać będzie z tej oferty czwórka znajomych, koszt dla jednej osoby wynosił będzie zaledwie 13 złotych.

Zobacz też: Netflix pokazuje najciekawsze polskie seriale kryminalne. "Paradoks" to niedoceniony kąsek

Zobacz wideo Zobacz Popkulturę odcinek 70!
Więcej o: