Netflix opublikował zwiastun polskiego serialu. "Sexify" na platformie już w przyszłym miesiącu

Netflix opublikował właśnie zwiastun polskiego serialu komediowego "Sexify". Produkcja pojawi się na platformie 28 kwietnia i to tylko jeden z polskich tytułów, które w najbliższym czasie zadebiutują w tym serwisie.

Serial opowie o studentce informatyki, która chce podbić świat nowych technologii innowacyjną aplikacją. "Sexify" ma być prawdziwą rewolucją w życiu erotycznym młodych ludzi. Aby jednak opracować algorytm, Natalia potrzebuje pomocy. Prosi więc o nią dwie przyjaciółki

Zobacz wideo Nowy polski serial od Netflixa - "Sexify" [ZWIASTUN]

Serial "Sexify" na Netfliksie już od 28 kwietnia  

W głównych rolach zobaczymy Sandrę Drzymalską, Marię Sobocińską i Aleksandrę Skrabę. Towarzyszyć im będą natomiast między innymi Małgorzata Foremniak, Cezary Pazura i Zbigniew Zamachowski. Serial został napisany i wyreżyserowany przez Kalinę Alabrudzińską i Piotra Domalewskiego.

Reżyserkę możemy kojarzyć przede wszystkim z "Nic nie ginie", czyli filmu dyplomowego studentów aktorstwa łódzkiej filmówki. Domalewski zyskał natomiast popularność pełnometrażowym debiutem "Cicha noc", w którym opowiedział o wigilijnej kolacji w pewnej polskiej rodzinie.

Netflix inwestuje w polskie kino. Do końca 2022 na platformę trafi kilkanaście naszych produkcji

Kilka dni temu Netflix zapowiedział, że zamierza zwiększyć zaangażowanie na polskim rynku. Do końca przyszłego roku ma pojawić się łącznie kilkanaście polskich produkcji - filmowych i serialowych. Oprócz "Sexify" będą to między innymi: drugi sezon kryminału "Rojst", "Prime Time" czy "Hiacynt" - thriller osadzony w latach 80. w reżyserii Domalewskiego. 

- Chcemy dalej inwestować w polski przemysł filmowy - widzimy tu ogromny potencjał - powiedział Łukasz Kłusewicz, który w Netfliksie jest odpowiedzialny za pozyskiwanie treści w Europie Środkowo-Wschodniej. - Polscy twórcy potrafią tak przenieść te opowieści na ekran, by były uniwersalne i zrozumiałe dla globalnej publiczności - dodał.

Więcej o: