Co oglądać w Święta? Wielkanoc w TV. Program telewizyjny na Święta

Tegoroczną Wielkanoc, z uwagi na obostrzenia związane z pandemią COVID-19, spędzimy głównie w domach, w wąskim gronie rodzinnym. Co oglądać w Święta w telewizji? Jak prezentuje się Wielkanoc w TV? Sprawdzamy program telewizyjny na Święta, przygotowany przez główne stacje telewizji naziemnej.

Co oglądać w Święta w TV?

Ponieważ będą to kolejne święta spędzone w wąskim rodzinnym gronie, wielu z nas zastanawia się, co oglądać w Święta w TV. Jak zwykle na dni świąteczne główne stacje telewizji naziemnej przygotowały dla telewidzów ofertę składającą się w dużej mierze z filmów i programów artystycznych. Wśród filmów nie brakuje propozycji familijnych czy też animowanych, adresowanych przede wszystkim do najmłodszych widzów. Polsat w Poniedziałek Wielkanocny zaprasza na Dzień Disneya w Polsacie – maraton filmów animowanych, zorganizowany przez stację już po raz trzeci. Tymczasem TVP kusi ofertą koncertową.

Telewizja Publiczna szeroko reklamuje dwa koncerty, które wyemitowane zostaną w czasie Świąt Wielkanocnych. Pierwszy z nich to Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei, dwuczęściowe przedsięwzięcie muzyczne, na które złożą się utwory z optymistycznym przesłaniem. Do udziału w koncercie zaproszone zostały takie gwiazdy, jak Alicja Majewska, Anna Jurksztowicz, Alicja Węgorzewska, Alicja Tracz, Roksana Węgiel, Viki Gabor, Piotr Kupicha, Stanisław Karpiel-Bułecka, Piotr Cugowski, Andrzej Lampert czy zespół Pectus. Towarzyszyć im mają chóry: Małe TGD i TGD, Gospel Rain oraz Sound’n’Grace. Podczas koncertu, który poprowadzą Ida Nowakowska-Herndon oraz Tomasz Wolny, mają zostać pokazane historie osób dotkniętych przez los, którym szczęśliwie udało się pokonać kłopoty. Premierowa emisja zaplanowana jest na Niedzielę Wielkanocną. Pierwszą część koncertu TVP1 wyświetli o godz. 9:00, drugą zaś o 12:40. Powtórki będzie można obejrzeć jeszcze tego samego dnia w TVP Polonia oraz telewizjach regionalnych, zaś w Poniedziałek Wielkanocny – w TVP2 o godz. 19:25 i 20:15.

Zobacz wideo Popkultura odc. 71

Druga artystyczna propozycja telewizji publicznej to koncert zatytułowany ''Cud życia – Koncert Wielkanocny''. Gwiazdą tego wydarzenia będzie światowej sławy tenor, Andrea Bocelli, który chce zaprezentować polskim widzom utwory ze swojej najnowszej płyty, noszącej tytuł ''Believe''. Artyście towarzyszyć będzie Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej, jak również Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej, zaś u jego boku na scenie pojawi się także syn Matteo. Koncert wyemituje TVP1 w Niedzielę Wielkanocną o godz. 21:15, zaś powtórkę można będzie obejrzeć w telewizyjnej Jedynce w Wielkanocny Poniedziałek o 15:45.

W 'Player One' bohaterowie znajdują ukojenie w wirtualnej rzeczywistości.
Czy właśnie w tym kierunku podążamy?Filmy science fiction - najciekawsze propozycje na wieczorny seans

Wielkanoc 2021 w telewizji – oferta filmowa

Jak będzie wyglądała Wielkanoc 2021 w telewizji? Całkiem tradycyjnie: stacje telewizyjne przygotowały dla swoich widzów całkiem bogatą ofertę filmową. Znalazły się w niej filmy familijne (przygodowe, fantastyczne), komedie, dramaty oraz filmy sensacyjne. W programie telewizyjnym widzowie znajdą filmy przygodowe: ''W pustyni i w puszczy'', ''Przygoda z pandą'' i ''Król Artur: Legenda miecza'', a także fantastyczne: ''Czarownica 2'' i ''Ella zaklęta''. Dobrą zabawę zapewnią komedie: ''Asterix na olimpiadzie'', ''Bruce Wszechmogący'', ''Za jakie grzechy, dobry Boże?'', ''Miłość jest wszystkim'', ''Nie lubię poniedziałku'', ''Idealny facet'', ''Niania w Nowym Jorku'', ''Miszmasz czyli Kogel Mogel 3'' oraz ''Sabrina''. Zainteresowanie mogą wzbudzić filmy sensacyjne: ''Robin Hood: Początek'', ''Szybcy i wściekli VI'', ''Diablo. Wyścig o wszystko'', ''Colombiana'' oraz ''Wyspa tajemnic'', a także thriller ''Człowiek w ogniu''. W świątecznej ofercie telewizyjnej znalazły się także melodramaty: ''Światło między oceanami'' i ''Na ratunek wielorybom'', dramat obyczajowy ''Znachor'', film historyczny ''Potop Redivivus'', film wojenny ''Działa Navarony'' oraz film katastroficzny ''Niemożliwe''.

Bez przebaczeniaFilmy westerny. Najlepsze propozycje prosto z Dzikiego Zachodu

Program TV na Wielkanoc – pozycje dla najmłodszych

Czy patrząc na program TV na Wielkanoc znajdziemy w nim pozycje dla najmłodszych? Zdecydowanie tak! Prócz familijnych pozycji, które z powodzeniem jednak mogą oglądać całe rodziny, bez ograniczeń wiekowych (''Asterix na olimpiadzie'', ''W pustyni i w puszczy'', ''Przygoda z pandą'', ''Czarownica 2'', ''Ella zaklęta''), stacje telewizyjne przygotowały też ofertę filmów dla najmłodszych. Są to głównie animacje – ale takie, które z pewnością również dorośli z chęcią obejrzą. W pierwszy dzień świąt będzie można obejrzeć takie hity, jak: ''Madagaskar'', ''Jak ukraść księżyc'' oraz ''Minionki rozrabiają''. ''Krudowie'' i ''Minionki'' to propozycje dla najmłodszych na drugi dzień świąt, będą one jednak konkurować z Dniem Disneya w Polsacie. W ofercie tej stacji znalazły się bowiem filmy: ''Gdzie jest Nemo?'' i ''Gdzie jest Dory?'', komedia ''Mary Poppins powraca'' oraz animacje ''Zaplątani'' i ''Toy Story 4''. MEGA HIT Polsatu w Poniedziałek Wielkanocny natomiast to ''Król lew'' w nowej, odświeżonej wersji z 2019 roku.

Zobacz też: Najpiękniejsze bajki Disneya. 10 najlepszych bajek wszechczasów

Więcej o: