"You Can Dance" w TVP? Już ruszyły castingi do tanecznego show

"You Can Dance" można było oglądać w TVN, ale czy po przejściu do TVP jednego z jutorów - Agustina Egurroli - program też trafi teraz do telewizji publicznej? Takie informacje podaje serwis Wirtualne Media.

Jak wynika z informacji serwisu, program, który ma pokazywać TVP prawdopodobnie trafiłby do jesiennej ramówki. W tym momencie TVP 2 emituje format taneczny, w którym pokazują się znane osoby - w "You Can Dance" tańczą ci, którzy trenują od lat.

Zobacz wideo Dance Dance Dance: Uczestnik wszedł w dyskusję z jurorami!

"You Can Dance" szuka uczestników, dla których taniec to życie

Na stronie firmy producenckiej Endemol jest już zamieszczone ogłoszenie w sprawie castingów. Twórcy "You Can Dance" szukają osób w wieku od 16 do 30 lat i zachęcają, pisząc, że jeśli "taniec to Twoje życie, pasjonujesz się jego różnymi stylami, jesteś tanecznym wymiataczem ale wciąż pragniesz się rozwijać - to program właśnie dla Ciebie". Na razie nie ma szczegółów ani dotyczących prowadzących, ani jurorów.

Do tej pory powstało dziewięć edycji tanecznego show, we wszystkich jurorem był Agustin Egurrola, który kilka miesięcy temu zaliczył głośny transfer z TVN do TVP. Drugim oceniającym występy konkursowych tancerzy we wszystkich odsłonach "You Can Dance" był Michał Piróg, który zmianę pracy przez kolegę zareagował bardzo ostro:

"You can dance" to dla mnie piękne wspomnienia. Wszystko się kończy, by zacząć mogło się nowe. Zmieniał się skład jurorski oraz prowadząca. Aż jestem w szoku, że połowa tego składu wybrała się na bal do reżimowej telewizji. Mówiąc "to tylko rozrywka". Fakt. Na balach u wielu sk***eli zawsze grała jakaś orkiestra, tańczył jakiś balet, grali jacyś aktorzy i to jest w tym najgorsze. Oczywiście to moje subiektywne odczucia. Każdy robi, co chce i podejmuje dobre dla siebie decyzje.

Potem Piróg wyjaśniał, że Egurroli "dostało się bardziej niż innym" osobom, które zdecydowały się na współpracę z Telewizją Publiczną, ze względu na to, że inne osoby nie były mu na tyle bliskie jak on. 

W 2016 roku jurorką razem z Egurrolą i Pirógiem była także Ida Nowakowska, która od kilku lat pracuje w TVP m.in. jako prowadząca "Pytanie na śniadanie", a ostatnio z tym pierwszym wspólnie ocenia uczestników programu "Dance, Dance, Dance". Wcześniej Nowakowska sama była tancerką walczącą o zwycięstwo w "You Can Dance" - wzięła udział w pierwszej edycji zmagań.

Więcej o: