Będą kolejne produkcje ze świata "Gry o tron". George R.R. Martin z pięcioletnim kontraktem z HBO

George R.R. Martin podpisał kontrakt z HBO, w ramach którego przez najbliższe pięć lat będzie pracował nad kolejnymi serialami związanymi ze światem "Gry o tron". Według ustaleń The Hollywood Reporter, pisarz ma zarobić ośmiocyfrową kwotę. I to nie tę najmniejszą.

Martin będzie związany z HBO jeszcze przez pięć lat i pracować zarówno nad tytułami dla kanału telewizyjnego jak i serwisu streamingowego.

Zobacz wideo Każdy z nas może być budżetową wersją Neo, Chucka Norrisa albo Johna Snowa

W tym momencie stacja pracuje już mocno nad jedną z produkcji powiązanych z "Grą o tron", rozwija także pięć kolejnych pomysłów na seriale. Najbardziej zaawansowany projekt to ""House of the Dragon", w którym zobaczymy m.in. Paddy'ego Considine'a, Olivię Cooke, Emmę D'Arcy oraz Matta Smitha.

HBO w zeszłym roku zaskoczyło fanów sagi "Pieśni Lodu i Ognia" informacją, że rezygnuje z prequela z Naomi Watts w roli głównej (i to już po nakręceniu pilota), a zamawia "w ciemno" od razu dziesięć odcinków "House of the Dragon". Scenariusz jest oparty o "Ogień i krew" George'a R.R. Martina. Fabuła "House of the Dragon" obejmie wydarzenia zwane Tańcem Smoków, a będące historią upadku potężnego rodu, z którego wywodzi się grana przez Emilię Clarke Daenrys Targaryen - ma pokazać widzom, jak wyglądało Westeros, kiedy niebem władały smoki, i dlaczego ostatecznie na Żelaznym Tronie zasiadł ktoś z innego rodu.

"Pan Wołodyjowski". Łomnicki nie chciał grać małego rycerza. Hoffman go przechytrzył

Gra o tron się skończyła, ale seriale jeszcze będą powstawać

A pozostałe seriale, które być może zobaczymy w HBO? Pierwszy to "projekt Nymeria", którego akcja ma kręcić się wokół królowej wojowników Nymerii, czczonej przodkini rodu Martell, założycielki królestwa Dorne. Ta opowieść rozgrywa się około tysiąca lat przed wydarzeniami pokazanymi w "Grze o tron". Drugi to serial z roboczym tytułem "9 Voyages", którego głównym bohaterem ma być Lord Corlys Velaryon, znany również jako Wąż Morski, głowa rodu Velaryonów, lord Pływów i pan Driftmarku. Był mężem księżniczki Rhaenys Targaryen i ojcem Laeney  oraz Laenora Velaryonów. 

Dawid Ogrodnik zagra księdza KaczkowskiegoDawid Ogrodnik komentuje zarzuty o agresywne zachowanie na uczelni

Kolejny scenariusz miałby przenieść widzów do slumsów Królewskiej Przystani i pokazać życie zwykłych, ubogich obywateli Westeros, a także świat przestępców z Zapchlonego Tyłka. W jeszcze innym twórcy skupiają się na popularnych "Opowieściach z Siedmiu Królestw" Martina, których akcja rozgrywa się 90 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Główne postacie tych historii to rycerz Ser Duncan Wysoki (Dunk, legendarny lord dowódca Gwardii Królewskiej) i jego giermek (Jajo), który później został królem Aegonem V Targaryenem.

W planach jest jeszcze animowany serial dramatyczny, ale na razie nie ma żadnych szczegółów dotyczących tej produkcji.

<<Reklama>> Ebooki Georga R.R. Martina dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: