Co obejrzeć dziś w telewizji? Poniedziałek Wielkanocny - program telewizyjny

Tegoroczną Wielkanoc, z racji trudnej sytuacji epidemicznej i wprowadzonych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19, spędzamy głównie w domach, w wąskim, rodzinnym gronie. Co możemy obejrzeć w telewizji? Sprawdzamy program telewizyjny na Poniedziałek Wielkanocny.

Co oglądać w Święta w TV?

To już kolejne święta spędzane w wąskim, rodzinnym gronie, zatem wielu z nas zastanawia się, co oglądać w Święta w TV. Główne stacje telewizji naziemnej przygotowały dla swoich widzów świąteczną ofertę, na którą składają się w dużej mierze filmy oraz programy artystyczne. Telewizja publiczna stawia głównie na koncerty wielkanocne, przypomina takie obrazy, jak ''Działa Navarony'' czy ''Nie lubię poniedziałku'', nie rezygnuje również z niektórych seriali oraz teleturniejów. Polsat i TVN przygotowały programy składające się przede wszystkim z filmów, przy czym o ile oferta TVN adresowana jest do widowni zróżnicowanej pod względem wieku, o tyle zorganizowany już po raz trzeci maraton filmów Disneya w Polsacie mogą oglądać zdecydowanie całe rodziny. Oczywiście nie zabraknie też programów informacyjnych, spragnieni wieści z kraju i ze świata mogą tradycyjnie obejrzeć takie magazyny, jak ''Nowy dzień z Polsat News'' (Polsat, 6:00), ''Panorama'' (TVP2, 10:25 i 18:00), ''Teleexpress'' (TVP1, 17:00), ''Wydarzenia'' (Polsat, 18:50), ''Fakty'' (TVN, 19:00) i ''Wiadomości'' (TVP1, 19:30).  

Program TV na niedzielę 11.04: film 'Moneyball' z Bradem Pittem w roli głównejFilmy sportowe. Najlepsze filmy o sporcie, które musisz obejrzeć

Co leci w TV w Poniedziałek Wielkanocny?

Sprawdźmy dokładniej, co leci w TV w Poniedziałek Wielkanocny. Polsat, trzeci rok z rzędu, proponuje nieprzerwany całodniowy seans dla całej rodziny, za sprawą filmów z wytwórni Disneya. TVN przygotował dla swoich widzów melodramat (''Na ratunek wielorybom'', godz. 8:00), trzy filmy animowane, komedię romantyczną, film przygodowy oraz film sensacyjny. Natomiast TVP, prócz kilku filmów, poleca swoim widzom dwa koncerty wielkanocne.

Pierwszy z nich, zatytułowany ''Cud życia – Koncert Wielkanocny'' będzie można obejrzeć w telewizyjnej Jedynce o godz. 15:45. Będzie to występ światowej sławy tenora, Andrea Bocellego, prezentującego polskim widzom utwory ze swej najnowszej płyty ''Believe''. Artysta zaśpiewa z synem, Matteo, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej. Drugi z koncertów, Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei, TVP2 wyemituje w dwóch częściach: o godz. 19:25 i 20:15. Wśród zaproszonych do udziału w koncercie gwiazd znalazły się takie nazwiska, jak: Alicja Węgorzewska, Alicja Majewska, Alicja Tracz, Anna Jurksztowicz, Viki Gabor, Roksana Węgiel, Piotr Cugowski, Piotr Kupicha, Stanisław Karpiel-Bułecka czy Andrzej Lampert. Na scenie pojawią się także: zespół Pectus, TGD, Małe TGD, Sound’n’Grace oraz Gospel Rain, zaś koncert poprowadzą: Ida Nowakowska-Herndon i Tomasz Wolny.

Filmy na dziś wieczór – co możemy zobaczyć?

Jakie filmy na dziś wieczór przygotowały główne stacje telewizji naziemnej? Hit dnia w Polsacie to nieoczekiwanie film animowany. Disneyowskiego ''Króla Lwa'' w nowej odsłonie z 2019 roku stacja wyemituje o godz. 20:00. W tym czasie TVN proponuje również film animowany''Gru, Dru i Minionki''. Filmy dla dorosłych wyemitowane zostaną później. O godz. 21:05 TVP2 zaprosi widzów na film katastroficzny ''Niemożliwe'', dla tych, którzy chcą się pośmiać, TVP1 wyświetli o 21:15 komedię ''Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3''. Późnym wieczorem zobaczyć będzie można jeszcze komedię romantyczną ''Sabrina'' (TVP1, 23:00), filmy sensacyjne: ''Colombiana'' (TVN, 21:55) i ''Wyspa tajemnic'' (Polsat, 23:45) oraz thriller ''Człowiek w ogniu'' (TVP2, 23:10).

Zobacz wideo Każdy z nas może być budżetową wersją Neo lub Chucka Norrisa

Filmy w telewizji polecane na Poniedziałek Wielkanocny

Jakie filmy w telewizji polecane są szczególnie na Poniedziałek Wielkanocny? Prócz wieczornych propozycji (wśród których najnowsze obrazy, to wyprodukowane w 2019 roku filmy ''Król Lew'' oraz ''Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3''), na uwagę zasługują znane i lubiane komedie oraz film przygodowy. Do relaksu przed telewizorem zachęcają następujące tytuły:

  • ''Nie lubię poniedziałku'' (TVP1, 13:55) – komedia z 1971 roku,
  • ''Idealny facet'' (TVN, 14:10) – komedia romantyczna z 2005 roku,
  • ''Niania w Nowym Jorku'' (TVP2, 16:15) – komedia romantyczna z 2007 roku,
  • ''Król Artur: Legenda miecza'' (TVN, 16:25) – film przygodowy z 2017 roku.

Gambit królowejAnya Taylor-Joy zachwyca w "Gambicie królowej", ale musicie zobaczyć też jej inne role

TVP, Polsat, TVN – oferta stacji telewizji naziemnej dla najmłodszych

Jaką ofertę dla najmłodszych przygotowały na drugi dzień świąt wiodące stacje telewizji naziemnej: TVP, Polsat, TVN? Okazuje się, że prócz filmu fantastycznego ''Ella zaklęta'', który całą rodziną można obejrzeć w Wielkanocny Poniedziałek o godz. 6:05 w telewizyjnej Dwójce, TVP nie ma nic do zaoferowania najmłodszym widzom. Zdecydowanie lepiej pod tym względem wypada TVN, który o godz. 10:15 wyemituje film animowany ''Krudowie'', o godz. 12:25 na antenie stacji pojawią się ''Minionki'', zaś o godz. 20:00 na telewizyjnych ekranach zagoszczą ''Gru, Dru i Minionki''. Sytuację ratuje zdecydowanie Polsat, który już po raz trzeci w okresie Świąt Wielkiej Nocy proponuje widzom ''Dzień Disneya w Polsacie''.

Oto, jak przedstawia się Dzień Disneya w Polsacie:

  • godz. 7:25 ''Gdzie jest Nemo?'' – film animowany z 2003 roku,
  • godz. 9:30 ''Gdzie jest Dory?'' – film animowany z 2016 roku,
  • godz. 11:35 ''Mary Poppins powraca'' – komedia z 2018 roku,
  • godz. 14:20 ''Zaplątani'' – film animowany z 2010 roku,
  • godz. 16:30 ''Toy Story 4'' – film animowany z 2019 roku,
  • godz. 20:00 ''Król Lew'' – film animowany z 2019 roku (nowa odsłona hitu z 1994 roku).

Zobacz też: Śmieszne komedie. Te filmy naprawdę was rozbawią [lista Netflix i HBO]

Więcej o: