Co obejrzeć dziś w telewizji? Niedziela Wielkanocna - program telewizyjny

To już kolejne święta, które z racji sytuacji epidemicznej i obostrzeń związanych z pandemią COVID-19 spędzamy w domach rodzinnych. W tej sytuacji dość istotne wydaje się, co obejrzeć w telewizji w pierwszy dzień świąt. Sprawdzamy program telewizyjny na Niedzielę Wielkanocną.

Co oglądać w Święta w TV?

Święta Wielkanocne przychodzi nam spędzać w wąskim, rodzinnym gronie, zatem warto sprawdzić, co oglądać w Święta w TV. Główne stacje telewizji naziemnej jak zwykle mają dla widzów ofertę, na którą składają się przede wszystkim filmy i programy artystyczne. Telewizja publiczna proponuje telewidzom kilka filmów, a jednocześnie stawia na koncerty wielkanocne, nie rezygnuje również z niektórych seriali oraz programów rozrywkowych. Polsat i TVN przygotowały głównie filmy, choć i tu nie zabraknie takich programów rozrywkowych, jak ''Kabaret na żywo – Klinika Skeczów Męczących'' (Polsat, 20:00), ''MasterChef Junior'' (TVN, 20:00) czy ''Love Island. Wyspa miłości'' (Polsat, 22:10). Oczywiście dla spragnionych wieści z kraju i ze świata stacje telewizyjne jak co dzień wyemitują programy informacyjne: ''Nowy dzień z Polsat News'' (Polsat, 6:00), ''Teleexpress'' (TVP1, 17:00), ''Panoramę'' (TVP2, 18:00), ''Wydarzenia'' (Polsat, 18:50), ''Fakty'' (TVN, 19:00) i ''Wiadomości'' (TVP1, 19:30).

Gerard Butler. Które filmy z nim warto zobaczyć? Nie tylko "300"

Co leci w TV w Niedzielę Wielkanocną?

Przyjrzyjmy się dokładniej, co leci w TV w Niedzielę Wielkanocną. Od rana wszystkie stacje proponują kino familijnefilmy przygodowe i fantastyczne. W ciągu dnia w ofercie przeważają filmy lekkie, łatwe i przyjemne – animacje i komedie, choć nie zabraknie też dramatu obyczajowego ''Znachor'' (TVP1, 13:40). Stacje nie rezygnują z niedzielnych magazynów: ''Nowa Maja w ogrodzie'' (TVN, 7:25), ''Akademia ogrodnika'' (TVN, 7:55), ''Tydzień'' (TVP1, 8:00), ''Dookoła Bałtyku'' (TVP2, 11:20), a także programów rozrywkowych. Jednak prócz stałych punktów programu oraz oferty filmowej telewizja publiczna przygotowała dla widzów gratkę w postaci dwóch koncertów wielkanocnych.

Na pierwszy ogień idzie Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei, który TVP1 wyemituje premierowo w dwóch częściach. Pierwszą obejrzeć będzie można podczas wielkanocnego śniadania, o godz. 9:00, drugą zaś w południe, o 12:40. W widowisku udział wezmą: Anna Jurksztowicz, Alicja Majewska, Alicja Węgorzewska, Roksana Węgiel, Viki Gabor, Alicja Tracz, Piotr Cugowski, Stanisław Karpiel-Bułecka, Piotr Kupicha, Andrzej Lampert i zespół Pectus, a towarzyszyć im będą: TGD, Małe TGD, Gospel Rain oraz Sound’n’Grace. Koncert poprowadzą: Ida Nowakowska-Herndon oraz Tomasz Wolny.

Jeszcze głośniej reklamowane jest drugie wydarzenie artystyczne pierwszego dnia świąt. ''Cud życia – Koncert Wielkanocny'' wyemituje telewizyjna Jedynka o godz. 21:15. Główną gwiazdą wieczoru będzie światowej sławy tenor, Andrea Bocelli, który zaprezentuje polskim widzom utwory ze swojej najnowszej płyty, noszącej tytuł ''Believe''. Towarzyszyć mu będzie Zespół Wokalny Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej. Na scenie pojawi się też syn wokalisty, Matteo.

Zobacz wideo Czy polscy twórcy mają w tym roku szansę na Oscara? [Popkultura]

Filmy na dziś wieczór – co możemy zobaczyć?

Jakie filmy na dziś wieczór przygotowały główne stacje telewizji naziemnej? Królować będzie sensacja, choć do wyboru mamy też melodramat. O godz. 20:05 telewizyjna Dwójka zaprosi widzów na film sensacyjny z 2018 roku, ''Robin Hood: Początek''. O godz. 21:35 w TVN będzie można obejrzeć ''Szybkich i wściekłych VI'', film sensacyjny z 2013 roku. TVP1 wyemituje o godz. 22:30 melodramat z 2016 roku ''Światło między oceanami'', zaś na Polsacie o godz. 23:10 pojawi się film sensacyjny z 2019 roku ''Diablo. Wyścig o wszystko''.

Zobacz też: Fajne filmy na wieczór- sprawdź klimatyczne propozycje w różnych kategoriach wiekowych

Filmy w telewizji polecane na pierwszy dzień świąt

Jakie filmy w telewizji polecane są szczególnie na Niedzielę Wielkanocną? Prócz wieczornej dawki sensacji stacje telewizyjne przygotowały dla widzów solidną porcję dobrego humoru. O godz. 15:30 Polsat zaprasza na komedię romantyczną z 2003 roku ''Bruce Wszechmogący''. W telewizyjnej Dwójce o godz. 16:10 będzie można obejrzeć komedię z 2014 roku – ''Za jakie grzechy, dobry Boże?''. Natomiast komedia romantyczna z 2018 roku ''Miłość jest wszystkim'' pojawi się na antenie TVN o godz. 16:25.

Program TV na niedzielę 11.04: film 'Moneyball' z Bradem Pittem w roli głównejFilmy sportowe. Najlepsze filmy o sporcie, które musisz obejrzeć

TVP, Polsat, TVN – oferta stacji telewizji naziemnej dla najmłodszych

Sprawdźmy jeszcze jaką ofertę dla najmłodszych przygotowały na Niedzielę Wielkanocną wiodące stacje telewizji naziemnej: TVP, Polsat, TVN. Oto propozycje filmów familijnych i animowanych, które warto obejrzeć z najmłodszymi w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych:

  • ''Asterix na olimpiadzie'' (Polsat, 6,40) – komedia,
  • ''W pustyni i w puszczy'' (TVP2, 7:45 i 9:35) – przygodowy,
  • ''Przygoda z pandą'' (TVN, 8:00) – przygodowy,
  • ''Madagaskar'' (Polsat, 9:10) – animowany,
  • ''Jak ukraść księżyc'' (TVN, 9:45) – animowany,
  • ''Czarownica 2'' (Polsat, 10:55) – fantastyczny,
  • ''Minionki rozrabiają'' (TVN, 11:45) – animowany.

 Zobacz też: Netflix. Co obejrzeć w weekend? Lista propozycji wartych zobaczenia

Więcej o: