Co obejrzeć dziś w telewizji? Wielka Sobota - program telewizyjny

To już kolejne Święta, które spędzamy w domach, w wąskim, rodzinnym gronie. Choć świętowanie rozpoczyna się dopiero w Niedzielę Wielkanocną, to już poprzedzająca ją Wielka Sobota jest okazją do odrobiny relaksu. Co można obejrzeć w telewizji? Sprawdzamy program telewizyjny na Wielką Sobotę.

Co oglądać w Święta w TV?

Zastanawiając się nad tym, co oglądać w Święta w TV, mamy na myśli głównie dwa świąteczne dni: Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny. Na te dwa dni stacje telewizyjne przygotowały dla nas ofertę filmową (filmy przygodowe, dużo komedii i sensacji, a także maraton filmów wytwórni Disney’a w Poniedziałek Wielkanocny) oraz rozrywkową (''Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei'', ''Cud życia – koncert wielkanocny''). A co, jeśli już w Wielką Sobotę przyjdzie nam ochota odpocząć przed szklanym ekranem? Na pewno nie skorzystamy z tak bogatej oferty, jak w dni świąteczne, gdyż program na Wielką Sobotę w dużej mierze przypomina propozycje z innych sobót. Jednak mamy szansę na relaks przy programach rozrywkowych oraz kilku seansach filmowych.

Zabawa w pochowanegoFajne filmy na wieczór- sprawdź klimatyczne propozycje w różnych kategoriach wiekowych

Co leci w TV w Wielką Sobotę?

A zatem, co leci w TV w Wielką Sobotę? Poszczególne stacje mają w swojej ofercie, jak co dzień, programy informacyjne. TVP2 i TVN wyemitują powtórki swoich flagowych seriali (''Barwy szczęścia'', ''M jak miłość'', ''BrzydUla'', ''Na Wspólnej''). W porannym paśmie będzie można obejrzeć magazyny telewizji śniadaniowej: ''Pytanie na śniadanie'' (TVP2, 7:55) i ''Dzień dobry TVN'' (TVN, 8:00). TVP1 o godz. 10:10 proponuje film biograficzny ''Bernadetta. Cud w Lourdes'', zaś o godz. 12:10 film dokumentalny ''Teraz i w godzinę śmierci''. Nie zabraknie też w ciągu dnia magazynów, teleturniejów i programów rozrywkowych. Natomiast wieczorem, o godz. 20:00, TVN zaprosi widzów na premierowy odcinek reality show ''Power Couple'', zaś telewizyjna Dwójka zachęca do śledzenia rywalizacji najmłodszych wokalistów w programie rozrywkowym ''The Voice Kids''.

Zobacz wideo Telewizja nie była gotowa na ten program. Maryla Rodowicz miała rozmach [Popkultura Extra]

Filmy na dziś wieczór – co możemy zobaczyć?

Sprawdźmy, jakie filmy na dziś wieczór przygotowały dla nas stacje telewizyjne. Sobotni wieczór, również w Wielką Sobotę, to przede wszystkim czas programów rozrywkowych (''The Voice Kids'' w TVP2, ''Power Couple'' w TVN). Polsat na dobry wieczór proponuje po dwa odcinki swoich seriali komediowych: ''Kowalscy kontra Kowalscy'' oraz ''Piękni i bezrobotni''. W tym czasie telewizyjna Jedynka wyświetli film biograficzny z 2017 roku, ''Muzyka ciszy'', poświęcony osobie Andrea Bocellego. Nieco później jednak możemy wybierać spośród trzech komedii:

  • ''Bridget Jones 3'' (TVN, 21:35) – komedia z 2016 roku,
  • ''Wkręceni'' (Polsat, 22:05) – komedia z 2014 roku,
  • ''Paryż może poczekać'' (TVP2, 22:10) – komedia romantyczna z 2017 roku.

Filmowe propozycje na sobotni wieczór zamykają: film dokumentalny z 2020 roku ''Krzysztof Krawczyk – całe moje życie'' (TVP1, 22:25) oraz film sensacyjny z 1999 roku ''Osaczeni''.

Filmy w telewizji polecane na Wielką Sobotę

Filmy w telewizji polecane na poprzedzającą Wielkanoc sobotę to niewielka liczebnie oferta, składająca się z tytułów znanych, ale wartych przypomnienia:

''Kopalnie króla Salomona'' (TVP2, 12:10)

Film przygodowy z 1985 roku. Jesse Huston (Sharon Stone) wynajmuje Allana Quatermaina (Richard Chamberlain) do odnalezienia jej ojca, archeologa, który zaginął w Afryce, szukając legendarnych Kopalni Króla Salomona.

''Bridget Jones 3'' (TVN, 21:35)

Komedia z 2016 roku. Trzecia część perypetii Bridget Jones (Renee Zellweger), autorki najsłynniejszego i najzabawniejszego pamiętnika w historii literatury. Tym razem, po zerwaniu z Markiem Darcym (Colin Firth) Bridget poznaje Amerykanina Jacka (Patrick Dempsey), który jest absolutnym przeciwieństwem Marka. Gdy bohaterka odkryje, że jest w ciąży, będzie miała problem z ustaleniem, kto jest ojcem dziecka.

''Wkręceni'' (Polsat, 22:05)

Trzej przyjaciele ze Śląska (Piotr Adamczyk, Paweł Domagała, Bartosz Opania) tracą pracę w lokalnej fabryce samochodów. Udają się na szalony wypad do stolicy. Podczas przymusowego postoju w okolicach Zarzecza zostają omyłkowo wzięci za inwestorów z Niemiec.

''Paryż może poczekać'' (TVP2, 22:10)

Anne (Diane Lane) jest żoną bogatego producenta filmowego, Michaela (Alec Baldwin). Znudzona życiem w cieniu małżonka przystaje na propozycję samochodowej wyprawy z Cannes do Paryża ze współpracownikiem Michaela, Jacquesem (Arnaud Viard).

Gerard Butler. Które filmy z nim warto zobaczyć? Nie tylko "300"

TVP, Polsat, TVN – oferta stacji telewizji naziemnej dla najmłodszych

A co największe stacje telewizji naziemnej: TVP, Polsat, TVN, przygotowały dla najmłodszych w Wielką Sobotę? Prócz emitowanego wieczorem przez TVP2 programu rozrywkowego ''The Voice Kids'', który z pewnością i młodsi widzowie z chęcią zobaczą, w sobotnim programie telewizyjnym flagowych stacji telewizji naziemnej znalazły się tylko dwa filmy reprezentujące kino familijne. O godz. 8:05 telewizja Polsat zaprosi najmłodszych widzów na film animowany z 2012 roku, zatytułowany ''Strażnicy marzeń''. W tym filmie przygodowym po raz pierwszy jednoczą siły i występują ramię w ramię bohaterowie różnych baśni: Święty Mikołaj i jego drużyna, Zając Wielkanocny, Zębowa Wróżka, Piaskowy Dziadek oraz Jack Mróz. Z kolei o godz. 16:10 w telewizyjnej Dwójce będzie można obejrzeć film przygodowy z 2017 roku ''Był sobie pies''. Historia czworonoga o imieniu Bailey z pewnością skradnie serca nie tylko najmłodszych wielbicieli psów.

Zobacz też: Filmy sportowe. Najlepsze filmy o sporcie, które musisz obejrzeć

Więcej o: