Co obejrzeć dziś w telewizji? Wielki Piątek - program telewizyjny

Rozpoczynamy kolejny czas świąteczny, który przyjdzie nam spędzić w domach, w ściśle rodzinnym gronie. W tych dniach częściej niż zwykle padać będzie pytanie o to, co obejrzeć w telewizji. Dlatego sprawdzamy program telewizyjny na Wielki Piątek.

Co oglądać w Święta w TV?

Gdy zastanawiamy się nad tym, co oglądać w Święta w TV, mamy na myśli przede wszystkim dwa świąteczne dni: Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny. Przeglądając program telewizyjny na Wielkanoc możemy śmiało stwierdzić, że stacje telewizyjne przygotowały dla nas tradycyjnie ofertę filmową (kino familijne, filmy przygodowe i fantastyczne, komedie, sensację, a nawet maraton filmów z wytwórni Disney’a) oraz rozrywkową (m.in. ''Cud życia – koncert wielkanocny'', ''Wielkanocny Koncert Dobrej Nadziei''). Jeśli jednak już w Wielki Piątek przyjdzie nam ochota na niemal świąteczny odpoczynek przed szklanym ekranem, nie skorzystamy co prawda z tak bogatej oferty, jak w dni świąteczne, ale powinno nam się udać znaleźć pozycję, która nas zainteresuje.

Co leci w TV w Wielki Piątek?

Spróbujmy znaleźć odpowiedź na pytanie, co leci w TV w Wielki Piątek. TVP2 oraz TVN zapraszają widzów na magazyny telewizji śniadaniowej: w telewizyjnej Dwójce ''Pytanie na śniadanie'' będzie gościć od 7:30, zaś TVN powie swoim widzom ''Dzień dobry TVN'' o godz. 8:00. Wielbiciele seriali będą mogli obejrzeć premierowe odcinki takich tytułów, jak ''Pierwsza miłość'' (Polsat), ''LAB'' (TVN) czy ''Ukryta prawda'' (TVN), dostępne będą również powtórki wielu seriali obyczajowych, kryminalnych bądź fabularno-dokumentalnych, jak np. ''Ranczo'', ''Komisarz Alex'', ''Kasta'' (TVP1), ''Barwy szczęścia'', ''Na sygnale'', ''Górscy ratownicy'' (TVP2), ''Gliniarze'', ''Dlaczego ja?'' (Polsat), ''Ukryta prawda'' czy ''Szpital'' (TVN). Z racji Wielkiego Piątku telewizyjna Jedynka zaprosi na koncerty pieśni pasyjnych: ''W Jego ranach uzdrowienie'' (15:45) oraz ''Ecce Homo'' (17:20), jak również transmisję uroczystości Triduum Paschalnego (18:00).

Zobacz wideo Popkultura odc. 71

Filmy na dziś wieczór – co możemy zobaczyć?

Warto sprawdzić, jakie filmy na dziś wieczór przygotowały dla nas stacje telewizyjne. O godzinie 20:00 będziemy mieć do wyboru dwie pozycje z gatunku kina familijnego. Polsat proponuje nam film fantastyczny z 2019 roku ''Czarownica 2'', natomiast TVN zaprasza na film przygodowy z 2017 roku ''Król Artur: Legenda miecza'' (powtórki obu tych filmów będzie można również obejrzeć w Święta). Nieco później będziemy mogli zobaczyć: dramat obyczajowy z 2017 roku ''Cudowny chłopak'' (TVP2, 21:20), film przygodowy z 2014 roku ''Noe: Wybrany przez Boga'' (TVP1, 22:35), film SF z 2017 roku ''Ghost in the Shell'' (Polsat, 22:45), horror z 2011 roku ''Dziewczyna w czerwonej pelerynie'' (TVN, 22:50) oraz film obyczajowy z 2001 roku ''Sam'' (TVP2, 23:20).

Filmy w telewizji polecane na Wielki Piątek

Filmy w telewizji polecane na Wielki Piątek to wyłącznie oferta wieczornych seansów. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują następujące obrazy:

''Sam'' (TVP2, 23:20)

Sam (Sean Penn) jest opóźnionym w rozwoju mężczyzną, samotnie wychowującym córeczkę, Lucy (Dakota Fanning). Gdy dziewczynka idzie do szkoły, opieka społeczna chce odebrać mu prawa do opieki nad dzieckiem. W sprawę angażuje się pani prawnik, Rita (Michelle Pfeiffer).

''Cudowny chłopak'' (TVP2, 21:20)

Auggie (Jacob Tremblay) to chłopiec, który urodził się z deformacją twarzy. Dotychczas uczył się pod okiem rodziców (Julia Roberts, Owen Wilson), teraz idzie do szkoły, gdzie zostaje przez rówieśników uznany za dziwadło. Na szczęście w szkole pojawia się też nowa uczennica, urocza Summer (Millie Davis).

''Czarownica 2'' (Polsat, 20:00)

Kilka lat po wydarzeniach ''Czarownicy'' nowe okoliczności komplikują relację pomiędzy Diaboliną (Angelina Jolie), a jej córką chrzestną, Aurorą (Elle Fanning).

''Król Artur: Legenda miecza'' (TVN, 20:05)

Młody Artur (Charlie Hunnam) wchodzi w posiadanie miecza Excalibura i dowiaduje się prawdy na temat swojego królewskiego pochodzenia. Dołącza do rebeliantów, podąża za tajemniczą Ginewrą i uczy się władać mieczem, by zmierzyć się z Vortigernem, odpowiedzialnym za śmierć rodziców Artura.

TVP, Polsat, TVN – nie może zabraknąć programów informacyjnych

Oczywiście największe stacje telewizji naziemnej: TVP, Polsat, TVN, nie zapominają też o ofercie programów informacyjnych. Spragnieni informacji z kraju i ze świata mają do wyboru:

  • ''Nowy dzień z Polsat News'' (Polsat, 6:00),
  • ''Wiadomości'' (TVP1, 8:00, 12:00 i 19:30),
  • ''Panoramę'' (TVP2, 10:40 i 18:00),
  • ''Wydarzenia'' (Polsat, 12:50, 15:50 i 18:50),
  • ''Teleexpress'' (TVP1, 17:00),
  • ''Fakty'' (TVN, 19:00).

 Zobacz też: Filmy sportowe. Najlepsze filmy o sporcie, które musisz obejrzeć

Więcej o: