Netflix. Regé-Jean Page nie powróci w drugim sezonie "Bridgertonów"

Regé-Jean Page podbił serca widzów, wcielając się w rolę Simona Basseta, księcia Hastings. Okazuje się jednak, że jego postać nie powróci w drugim sezonie serialu Netfliksa. Było to jednak przewidziane przez twórców od początku - każdy sezon serii ma dotyczyć bowiem innego z członków rodzeństwa.
Zobacz wideo "Bridgertonowie" [Zapowiedź 2. sezonu]

Smutną nowinę przekazano na oficjalnym profilu serialu w mediach społecznościowych. "Podczas, gdy wszystkie oczy zwracają się ku wyprawie lorda Anthony'ego Bridgertona by znaleźć wicehrabinę, my żegnamy Regé-Jean Page'a, który tak triumfalnie zagrał księcia Hastings" - możemy przeczytać w poście na Twitterze serialu.

"Będzie nam brakowało obecności Simona na ekranie, ale on zawsze zostanie częścią rodziny Bridgertonów. Daphne pozostanie oddaną żoną i siostrą, pomagając bratu poruszać się w nadchodzącym sezonie towarzyskim i tym, co ma do zaoferowania - więcej intryg i romansu niż moi czytelnicy mogliby znieść" - czytamy.

Kadr z filmu 'Joker'Netflix - kwiecień 2021. Jakie nowości pojawią się w serwisie? [LISTA]

Regé-Jean Page komentuje swoje odejście z serialu: Przejażdżka życia

Page również postanowił skomentować swoje odejście w mediach społecznościowych. "To była absolutna przyjemność i przywilej móc być waszym księciem" - napisał na Instagramie aktor, podkreślając, że rola w serialu jest dla niego "przejażdżką życia". "Dołączenie do tej rodziny - nie tylko na ekranie, ale i poza nim, do niesamowicie kreatywnej obsady, ekipy i wybitnych fanów - przekroczyło moje najśmielsze wyobrażenia" - dodał

Jak podkreślał aktor w rozmowie z "Variety", każda książka i każdy sezon poświęcone są historii miłosnej innej osoby z rodzeństwa. Przyznał, że takie rozwiązanie wydało mu się interesujące, ponieważ sprawiało wrażenie "limitowanej serii". "Mam swój wkład, a potem rodzina Bridgertonów rusza dalej" - powiedział.

Program TV na sobotę 2.07: Ana de Armas i Daniel Craig w filmie 'Na noże'Netflix gotowy przejąć kolejne części "Na noże". W grze prawie pół miliarda dolarów

Serial jest adaptacją powieści Julii Quinn. Pisarka wydała dziewięć tomów opisujących losy historii rodziny Bridgertonów. Osiem z nich dotyczy miłosnych relacji każdego z rodzeństwa, dziewiąty tom jest natomiast podsumowaniem całego cyklu. Twórcy hitu Netfliksa mocno inspirowali się serią książek.

<<Reklama>> Ebooki z serii "Bridgertonowie" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: