Tego się nie spodziewaliśmy! Jodie Turner-Smith rezygnuje z roli prequelu "Wiedźmina"

Takiej informacji chyba nikt nie mógł przewidzieć. Jodie Turner-Smith zrezygnowała z grania w sześcioczęściowym serialu Netfliksa "Wiedźmin: Blood Origin". Aktorka miała zagrać główną rolę, Éile. Winny jest grafik.

"Niestety, ze względu na zmianę harmonogramu produkcji miniserialu 'Wiedźmin: Blood Origin' Jodie Turner-Smith nie będzie już mogła grać roli Éile" - powiedział rzecznik serwisu Netflix w oświadczeniu dla portalu Deadline. Dziennikarka Nellie Andreeva pisze: "Słyszałam, że rozpoczęcie produkcji zostało nieco przesunięte i spowodowało konflikt harmonogramów u popularnej brytyjskiej aktorki".

Władca Pierścieni z 1991 rokuSowiecka ekranizacja "Władcy Pierścieni" odnaleziona po 30 latach

Jodie Turner-Smith już nie gra w prequelu Wiedźmina. Na razie mamy więc tylko jedną obsadzoną rolę

O tym, że Jodie Turner-Smith wcieli się w postać Éile w serialu "The Witcher: Blood Origin", Netflix poinformował w styczniu tego roku. Éile to elitarna wojowniczka obdarzona głosem bogini, która opuściła swój klan i pozycję strażniczki królowej, aby podążać za głosem serca i wieść życie jako wędrowna śpiewaczka. Jednak gdy na Kontynencie przychodzi dzień ostatecznego rozrachunku, ponownie chwyta za miecz w poszukiwaniu zemsty i odkupienia.

Wybór Turner-Smith spotkał się niestety z kuriozalnym hejtem części widzów. Pisali, że nie widzieli nigdy czarnoskórego elfa i dlatego to zły wybór producentów. Niektórzy doczekali się odpowiedzi: "A jakiego elfa widziałeś/widziałaś?".

Oczywiście podobne absurdalne zarzuty pojawiały się już także przy "Wiedźminie" z Henrym Cavillem w roli głównej: 

Zobacz wideo "Wiedźmin" to nie jest produkcja na polski rynek. Możemy się rozczarować?

Prequel "Wiedźmina" ma być osadzony w elfim świecie 1200 lat przed wydarzeniami, których uczestnikiem jest Geralt z Rivii w serialu Netfliksa. "The Witcher: Blood Origin" ma opowiedzieć o pochodzeniu i losach pierwszego Wiedźmina oraz o wydarzeniach, które doprowadziły do "Koniunkcji Sfer", kiedy to światy potworów, ludzi i elfów się połączyły.

Malarz, historyk i pisarz przygotowali zagadkę dla poszukiwaczy skarbów. Nagrodą szkatułka warta 750 tys. euro.Malarz, historyk i pisarze przygotowali zagadkę prowadzącą do skarbu

Zaledwie kilkanaście dni temu poznaliśmy nazwisko drugiego członka obsady: Netflix ogłosił, że Laurence O'Fuarain wcieli się w postać Fjalla.

<<Reklama>> "Saga o Wiedźminie" dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>