Netflix będzie miał wyłączność na filmy Sony. Nowe tytuły trafią z ekranów kin prosto na platformę

Netflix i Sony Pictures Entertainment podpisały wieloletnią umowę licencyjną, na mocy której wszystkie najnowsze tytuły wyprodukowane przez Sony, trafią na platformę streamingową. Netflix będzie miał wyłączność na wszystkie filmy, które będą miały premierę od 2022 roku.

"Morbius", "Uncharted", "Where the Crawdads Sing" i "Bullet Train" to pierwsze tytuły wyprodukowane przez SPE, które ukażą się w 2022 roku, a po kinowej premierze trafią na platformę streamingową. Na Netfliksie pojawią się również inne filmy z postaciami Marvela m.in. Spider-Man: Into the Spider-Verse.

Zobacz wideo Największymi wygranymi Oscarów w 2021 zostaną Netflix i Amazon?

Netflix otrzymał wyłączność na nowości filmowe Sony Pictures Entertainment

Sony Pictures Entertainment poinformował 8 kwietnia o podpisaniu wieloletniej umowy licencyjnej z Netfliksem. Dotyczy ona kinowych filmów fabularnych - począwszy od tych, które zostaną wyświetlone w kinach w 2022 roku. Nowa umowa opiera się na wcześniej zawartym porozumieniu między Netfliksem a Sony Pictures Animation. Obecnie obejmuje wszystkie wytwórnie i gatunki filmowe SPE.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez SPE: "Sony Pictures to świetny partner i cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę dzięki tej przyszłościowej umowie. To nie tylko pozwala nam przenieść ich imponującą listę serii filmowych do Netflix w USA, ale także daje nowe źródło dla miłośników filmów korzystających z Netfliksa na całym świecie" - dodał szef działu Global Films w Netfliksie Scott Stuber.

W Sony Pictures produkujemy jedne z największych hitów i najbardziej kreatywnych, oryginalnych filmów w branży. Ta umowa dodatkowo pokazuje, jak ważne są te treści dla naszych partnerów dystrybucyjnych. Zwiększają oni grono naszych odbiorców i dostarczają to, co najlepsze w rozrywce

- powiedział natomiast Keith Le Goy, prezes ds. światowej dystrybucji i sieci w SPE. 

Filmy wyprodukowane przez Warner Bros. równocześnie trafią do kin i na HBO Max

Wiosną 2020 roku Warner Bros. podpisał umowę z HBO Max. W związku z pandemią koronawirusa przedsiębiorstwo filmowe zdecydowało się na pokazywanie premier filmowych zarówno w kinach, jak i na platformie streamingowej. Premiery na HBO Max są dostępne przez miesiąc - następnie produkcje można zobaczyć wyłącznie na ekranach kin. Filmy, które w najbliższym czasie będą miały premierę kinową i w streamingu to m.in. "Matrix 4", "Diuna" czy "Kosmiczny mecz 2".

Więcej o: