Który wątek z "The Crown" nie spodobał się księciu Filipowi? Zdradzili to królewscy biografowie

Królewscy biografowie Sally Bedell Smith i Hugo Vickers poinformowali, że księciu Filipowi nie spodobał się jeden z wątków drugiego sezonu serialu "The Crown". Chodzi o śmierć księżnej Cecyli - siostry księcia Filipa.

9 kwietnia Pałac Buckingham poinformował o śmierci księcia Filipa. Książę Edynburga zmarł w wieku 99 lat. 10 czerwca obchodziłby swoje 100. urodziny.

Książę FilipKsiążę Filip nie żyje. Mąż królowej Elżbiety II odszedł w wieku 99 lat

Księciu Filipowi nie spodobał się jeden z wątków serialu Netfliksa "The Crown"

Jak informuje portal dailymail.co.uk dwoje królewskich biografów, Sally Bedell Smith i Hugo Vickers przekazali, że zmarły kilka dni temu książę Filip był wzburzony jednym z odcinków drugiego sezonu "The Crown". Dotyczy to epizodu, w którym przedstawiono zdarzenia związane ze śmiercią jego siostry - księżnej Cecyli, która zmarła w katastrofie lotniczej w 1937 roku.

Zobacz wideo Brytyjska rodzina królewska na małym i dużym ekranie. Dlaczego przyciąga aż taką uwagę?

W produkcji Netfliksa siostra Filipa miała przylecieć do brata, który niestety nie mógł jej odwiedzić. Właśnie podczas tej podróży księżna zginęła razem z mężem, dwójką synów, teściową oraz nienarodzonym dzieckiem. W serialu znalazł się wątek, w którym ojciec księcia Filipa obwinił go za śmierć córki, mówiąc: "to przez ciebie jesteśmy dziś wszyscy tutaj i chowamy moje ukochane dziecko".

Zdaniem autorki biografii królowej Elżbiety II Sally Bedell Smith, wątek przedstawiony w "The Crown" jest nieprawdziwy, a jedynym faktem jest śmierć księżnej.

"Produkcja Netfliksa zmieniła księcia Filipa w karykaturę"

"Jak haniebne było ze strony twórców ("The Crown" - red.) zmienić księcia Filipa w karykaturalną osobę - w serialu nigdy nie wykonuje on żadnej pracy. Przedstawienie to było okrutne i głęboko niesprawiedliwe. Netflix powinien przynajmniej ostrzec widzów, że nie wszystkie wątki są prawdziwe" - powiedział "Daily Mail" drugi z biografów, Hugo Vickers. 

Biografowie odnieśli się także do dwóch innych wątków w serialu, które w rzeczywistości nie miały miejsca. Chodzi o rozmowę księcia Filipa z księżną Dianą, podczas której odradzał jej rozwód z księciem Karolem oraz o jego romans z tancerką Galiną Ułanową.

Śmierć księcia Filipa. Książę Karol wydał oświadczenieŚmierć księcia Filipa. Książę Karol wydał oświadczenie. "Tato byłby poruszony"

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia

Pogrzeb księcia Filipa odbędzie się w sobotę 17 kwietnia. Uroczystość będzie kameralna i zostanie zorganizowana z zachowaniem obowiązujących obostrzeń. Procesja wyruszy o 14:45 z zamku Windsor i w ciągu ośmiu minut ma dotrzeć do położonej na terenie posiadłości kaplicy św. Jerzego.

Wówczas obywatele Wielkiej Brytanii mają przystanąć na minutę ciszy. W kaplicy będą przebywać wyłącznie członkowie rodziny królewskiej i osobisty sekretarz księcia Filipa. Do Wielkiej Brytanii ze Stanów Zjednoczonych przyleciał już także książę Harry

<<Reklama>> Ebooki o brytyjskiej rodzinie królewskiej dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: