Jest Chyłka, a teraz drugi bohater Remigiusza Mroza dostaje swój serial. To "Behawiorysta"

"Drugą po Chyłce ekranizacją będzie serial na podstawie cyklu z Gerardem Edlingiem" - poinformował na swoim Facebooku Remigiusz Mróz, pisząc o nowym serialu na podstawie napisanej przez niego książki. Tytuł produkcji to prawdopodobnie "Behawiorysta" - tak zatytułowany jest pierwowzór.

"Czas na Behawiorystę! Drugą po Chyłce ekranizacją będzie serial na podstawie cyklu z Gerardem Edlingiem – i pojawi się jako produkcja Player Original na player.pl szybciej, niż można by przypuszczać" - napisał Remigiusz Mróz. Nie zdradził, kto wcieli się w główną postać, ale zaznaczył, że będzie to ktoś "znany, ceniony i lubiany".

Mróz nie podał szczegółów, ale napisał, że "obsada jest wprost wymarzona, a ekipa produkcyjna składa się z osób, co do których mam pełne zaufanie". Fani pisarza mogą zatem zacząć obstawiać, kogo zobaczymy na ekranie. 

Behawiorysta - o czym jest książka Remigiusza Mroza?

Głównym bohaterem książki "Behawiorysta" jest Gerard Edling - specjalista od czytania ludzkich gestów, mimiki twarzy i wszelkich ruchów. Czytelnicy poznają go w momencie, gdy zamachowiec, który chce być nazywany Kompozytorem, barykaduje się w przedszkolu i grozi, że wymorduje wszystkich, którzy się tam znajdują. Nie ma żadnych żądań, nie przestawia żadnej alternatywy dla swojego haniebnego postępku. Policja jest bezsilna, dlatego w akcie desperacji prosi o pomoc byłego prokuratora - Edlinga, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby.

Zobacz wideo Najciekawsze ekranizacje polskich książek [Popkultura Extra]

"Korzystając z internetu, stale decydujemy - o tym, jaki artykuł przeczytać, jaki komentarz napisać, co kupić. Co mogłoby się stać, gdyby zamiast tego mielibyśmy decydować o czyimś życiu lub śmierci? W "Behawioryście", najnowszym kryminale Remigiusza Mroza, autor szuka odpowiedzi na to pytanie" - pisaliśmy o powieści w 2016 roku.

Remigiusz Mróz jest jednym z najpopularniejszych (i płodnych) polskich pisarzy. Na podstawie serii o prokurator Chyłce powstał serial z Magdaleną Cielecką w roli tytułowej.

<<Reklama>> Ebooki Remigiusza Mroza dostępne są w Publio.pl >>

Najpłodniejsza pisarka świata wydała ponad 4 tys. książek. Remigiusz Mróz komentuje: Dajcie mi parę lat >>

Więcej o: