"Miłość i potwory" - postapokaliptyczne science fiction już na Netliksie [Obsada, fabuła]

Nominowany do Oscara film "Miłość i potwory" miał swoją premierę na platformie Netflix 14 kwietnia. To science fiction, który łączy w sobie wiele różnych gatunków. O czym jest film i kto w nim występuje?

Choć film "Miłość i potwory" został gatunkowo określony jako science fiction, to łączy w sobie cechy komedii, kina akcji, przygody i kina postapokaliptycznego. O czym jest produkcja, która zyskuje na popularności także w Polsce?

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

"Miłość i potwory" - science fiction w klimacie postapo. Film trafił już na Netfliksa

Początkowo to Paramount Pictures miało wprowadzić "Miłość i potwory" na ekrany kin. Pandemia koronawirusa pokrzyżowała jednak te ambitne plany, więc prawa do filmu sprzedano Netfliksowi, dzięki czemu można obejrzeć go z własnej kanapy.

 

"Siedem lat po tym, jak Ziemię opanowały zmutowane potwory, nieporadny Joel opuszcza swój przytulny podziemny bunkier i wyrusza na poszukiwania byłej dziewczyny" - tak brzmi opis fabuły filmu "Miłość i potwory". Kategorię wiekową określono na 13+, więc film z pewnością przypadnie do gustu nastoletnim widzom. Ciekawostką jest to, że w produkcję filmu "Miłość i potwory" zaangażowali się producenci znanego i cenionego serialu "Stranger Things".

"Miłość i potwory" - obsada

Obsadę filmu tworzą m.in.: Dylan O’Brien znany z serii "Więzień Labiryntu", Jessica Henwick z "Głębi strachu", Ariana Greenblatt, która zagrała w "Avengers. Wojna bez granic" oraz Michael Rooker - znany z serialu "The walking dead" czy "Strażników Galaktyki".

Oscary 2021. Producenci: żadnego Zooma i żadnych jeansówOscary 2021. Producenci: Żadnego Zooma i żadnych jeansów

Oscary 2021. "Miłość i potwory" z szansą na statuetkę

Produkcja ma też szansę na statuetkę Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej w kategorii najlepsze efekty specjalne. Już pod koniec miesiąca dowiemy się, czy film otrzymał Oscara.

Oscary 2021. Gdzie można obejrzeć nominowane do nagrody filmy?Oscary 2021. Gdzie można obejrzeć filny nominowane do nagrody?

Więcej o: