Serial turecki. Popularne produkcje znad Bosforu w polskiej telewizji

Serial turecki to nowy fenomen jeśli chodzi o polską telewizję. Po sukcesie "Wspaniałego stulecia", który miał miejsce już kilka lat temu, produkcje tureckie wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem wśród widzów.

Seriale tureckie po polsku: gdzie można je obejrzeć?

Niewątpliwie za sukcesem seriali tureckich w Polsce stoi Telewizja Publiczna, która jako pierwsza zdecydowała się na emisję znanego w wielu zakątkach świata serialu o panowaniu Sulejmana Wspaniałego pt.: "Wspaniałe stulecie". Produkcja ta zapoczątkowała prawdziwą modę na seriale znad Bosforu, w których możemy podziwiać piękne krajobrazu, aktorów o egzotycznej urodzie, a w tle zwyczaje i kulturę zupełnie różną od naszej. Seriale tureckie po polsku można więc obejrzeć głównie w TVP 1 i TVP 2, gdzie emitowane są w paśmie popołudniowym. Duże zainteresowanie tego typu programami sprawiło, że również na platformach cyfrowych pojawiają się kanały, na których można obejrzeć seriale tureckie po polsku. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczął działanie kanał Novelas+, który jest dostępny dla abonentów Canal+, na którym możemy przez cały dzień oglądać telenowele tureckie i meksykańskie. Z kolei od 1 kwietnia uruchomiony został przez Grupę Kino Polska TV kanał Dizi - w całości poświęcony tureckim produkcjom. Dostępny jest on abonentom Vectry i Multimedia Polska, choć zapowiadane jest rozszerzenie tej oferty. 

Zobacz wideo Tureckie seriale hitem wśród polskich widzów. Od czego zaczął się ten fenomen?

MINDHUNTER Netflix - seriale kryminalne trzymające w napięciu [lista produkcji]

Seriale tureckie: produkcje emitowane w TVP

Seriale tureckie to cała gama produkcji, które łączą w sobie watki romantyczne, kryminalne i dramatyczne. To wszystko rozgrywa się w wyjątkowej scenerii - piękne krajobrazy, a także ociekające bogactwem posiadłości zazwyczaj stanowią tło wydarzeń tych produkcji. Nie bez znaczenia są aktorzy, którzy często swoją karierę rozpoczynają od modelingu i to właśnie swojej urodzie zawdzięczają angaże filmowe i popularność na całym świecie. 

Obecnie w TVP możemy śledzić losy bohaterów następujących produkcji:

 • 14.00 TVP 1 "Elif"

Historia opowiada o Melek, która pracując jako służąca zakochała się w Kenanie, najstarszym synu pracodawców. Matka mężczyzny nie dopuściła do zawarcia związku przez zakochanych. Melek będąc w ciąży odchodzi, pozostawiając Kenana w przekonaniu, że to ona go zostawia. Rodzi córkę - Elif i wiąże się z pijakiem i hazardzistą, który postanawia sprzedać pasierbicę, by spłacić długi. Tymczasem chora Melek musi uciekać i trafia do szpitala. Jej przyjaciółka zabiera Elif do domu rodziny Emiroglu...

 • 16.05 TVP 1 "Przysięga"

Po śmierci matki mieszkająca na wsi Reyhan jest zdana na siebie. Pewnego dnia dziewczynę odwiedza przybrany wuj Hikmet, który namawia ją do ślubu ze swoim synem Emirem. Opowiada jej o swojej poważnej chorobie i prosi by przysięgła, że wyjdzie za mężczyznę, którego zupełnie nie zna. Mimo niechęci kobieta zgadza się spełnić ostatnią prośbę wuja...

 • 17.15 TVP 2 "Promyk nadziei" 

Serial opowiada historię niesłusznie posądzonego o kradzież Omera. Mężczyzna trafia do więzienia, a jego żona Ipek w międzyczasie rodzi dziecko, które umiera zaraz po narodzinach. Po jedenastu latach Omer wychodzi na wolność. Chce się zemścić się na Halilu i jego żonie Neslihan, którzy uknuli intrygę w wyniku której trafił za kraty. Tymczasem w życiu bohaterów pojawia się pewna dziewczynka, Bahar.

Turecki serial na kanale Novelas+

Dostępny w ofercie platformy Canal+ kanał Novelas+ również emituje turecki serial z polskim lektorem.

 • 15.50 - "Cena namiętności"

Historia Fehrata i Asli. On jest płatnym zabójcą na usługach swojego wuja, biznesmena Namika Emirhana. Ona jest lekarzem-chirurgiem, stara się nieść pomoc tam, gdzie jej potrzebują. Te dwie skrajne osobowości spotkają się w niezwykłych okolicznościach. Czy połączy ich prawdziwe uczucie, które pokona wszelkie przeciwności?

 • 16.40 - "Meryem"

Meryem jest związana z Oktayem, który właśnie rozpoczyna pracę jako prokurator. Wracając z kolacji, mają oni wypadek, w wyniku którego ginie kobieta. Meryem, aby chronić ukochanego decyduje się wziąć winę na siebie. Na jej drodze staje zrozpaczony Savas - narzeczony kobiety, która zginęła w wypadku. Jak potoczą się losy całej trójki?

Zobacz też: "Włoska rodzina" - serial, który musisz zobaczyć! Gdzie go obejrzeć?

Nowy serial turecki "Promyk nadziei"

"Promyk nadziei" jest najnowszym serialem tureckim (premiera 19 marca 2021), który można obejrzeć na TVP 2 o 17.15. Zastąpił on bardzo popularną wśród widzów produkcję "Więzień miłości", która opowiadała historię skomplikowanej relacji Zehry i Omera. "Promyk nadziei" również ma dużą szansę zdobyć serca widzów. Przejmującą historię Omera i jego rodziny można śledzić od poniedziałku do piątku w telewizyjnej Dwójce. 

Gdyby ulica Beale umiała mówić Filmy romantyczne: Netflix. Najlepsze komedie i melodramaty. Sprawdź, które z nich warto obejrzeć

Najnowsze seriale tureckie na kanale Dizi

Nowy kanał poświęcony w całości tureckim serialom rozpoczął nadawanie 1 kwietnia 2021. Dostępny na platformie Vectra i Multimedia Polska przez całą dobę emituje seriale wyprodukowane w Turcji. Na początek widzowie mogą obejrzeć:

 • "Miłość i brudne pieniądze"
 • "Ezel"
 • "Imperium miłości"
 • "W imię sprawiedliwości"
 • "Dziewczyna w czerwonej chuście"
 • "Mamy i matki"
 • "20 minut".

Zobacz też: Filmy kostiumowe - które z nich warto obejrzeć?

Więcej o: