"Cień i kość" - dziś premiera, a kiedy drugi sezon?

Netflix dziś udostępnił serial "Cień i kość". Niektórzy od razu rzucili się na odcinki i już pojawiają się pytania: kiedy drugi sezon? Tym bardziej, że recenzje są bardzo pozytywne.

"Cień i kość" to ekranizacja serii powieści fantasy skierowanych do młodzieży, gatunku tzw. young adults, do którego należą choćby "Igrzyska śmierci", "Niezgodna", "Zmierzch". Tutaj główną bohaterką jest Alina Starkov. Gdy ujawnia swoją niezwykłą moc, trafia do miejsca, w którym szkolą się grisze - ludzie potrafiący np. manipulować żywiołami lub materiałami i chemikaliami. Jeśli dziewczyna ma zdolności, o których jedni przekonują, a inni w nie wątpią, może się okazać najważniejszą z nich... 

Zobacz wideo "Cień i kość" - serial pełen magii. Netflix zekranizował bestsellerowy cykl [ZWIASTUN]

"Cień i kość" - kiedy drugi sezon? Na razie tylko nieoficjalne informacje

Twórcy pracujący nad scenariuszem produkcji Netfliksa sięgnęli po trylogię "Cień i kość", wzbogacając ją o elementy z dylogii "Szóstka wron". Pierwsza seria liczy osiem odcinków:

  • Oślepiający błysk
  • Każdy z nas jest dla kogoś
  • Tworzywo samego serca
  • Ot'kazat'sia
  • Pokaż, kim jesteś
  • Serce to strzała
  • Niemorze
  • Żadnych żałobników

Oficjalnie Netflix jeszcze nie podał informacji, kiedy druga seria może pojawić się w serwisie, ale jest mało prawdopodobne, by w ogóle jej nie było. Nieoficjalnie zresztą decyzja o kontynuacji miała już zapaść. Być może twórcy i szefowie platformy streamingowej chcieli poczekać po prostu na premierę pierwszego sezonu? Zobaczymy. Na razie mogą cieszyć się dobrymi recenzjami - w serwisie Rotten Tomatoes na 38 opinii dziennikarzy aż 92 proc. jest pozytywna.

"Cień i kość" - miałam obejrzeć dwa odcinki, zaczęłam czwarty. Od serialu Netfliksa trudno się oderwać [RECENZJA] >>

"Cień i kość". Obsada nowego serialu Netflixa

Serial "Cień i kość" został wyprodukowany przez 21 Laps Entertainment. W rolach głównych występują Jessie Mei Li (Alina Starkov), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Freddy Carter (Kaz Brekker), Amita Suman (Inej), Kit Young (Jesper Fahey) i Ben Barnes (generał Kirigan).

Cień i kość - zajrzyj za kulisy serialu >>

Więcej o: