Prace nad prequelem "Gry o tron" zaczęte. Obsada "House of the Dragon" już ćwiczy [ZDJĘCIA]

HBO oficjalnie potwierdziło, że prace nad nowym serialem ze świata "Gry o tron" zaczęły się na dobre. Doszło już do pierwszego spotkania obsady "House of the Dragon", która wspólnie czytała scenariusz pierwszego sezonu. Na pierwszych zdjęciach widać m.in. skupionego na pracy Matta Smitha, którego szersza publiczność może kojarzyć z roli księcia Filipa w "The Crown".

Dobra wiadomość dla wszystkich wielbicieli "Gry o tron", którzy czuli, że osiem sezonów w Westeros to dla nich za mało. Coraz bardziej przybliża się perspektywa premiery serialu "House of The Dragon", którego akcja osadzona została w tym samym uniwersum, jednak o 300 lat wcześniej. Fabuła nowej produkcji dotyczyć będzie burzliwych losów rodu Targaryenów, z którego pochodziła uwielbiana przez widzów i czytelników Matka Smoków, Daenerys, brawurowo odegrana przez Emilię Clarke.

Zobacz wideo Mija 10 lat od emisji pierwszego odcinka "Gry o tron". To był szał!

HBO pokazało w sieci zdjęcia z pierwszego czytania scenariusza "House of the Dragon". Na sali prób pojawili się m.in. znana z nagrodzonego dwoma Oscarami filmu "Sound of Metal" Olivia Cook, której przypadła rola Alicent Hightower, córki "Otto Hightowera, namiestnika króla". Jest też odtwórca roli księcia Filipa w pierwszych dwóch sezonach "The Crown" czy też jedno z licznych wcieleń kultowego doktora Who, Matt Smith, który tym razem zagra młodszego brata króla Viserysa, księcia Daemona Targaryena, niezrównanego wojownika o prawdziwie "smoczej krwi".

W roli Viserysa zobaczymy Paddy'ego Considine'a, a jego namiestnika Otto Hightowera sportretuje z kolei Rhys Ifans. Poza nimi w obsadzie znaleźli się też Steve Toussaint (Wąż Morski), Sonoya Mizuno (Devs) oraz Emma D'Arcy, której przypadła rola księżniczki Rhaenyry Targaryen.

Scenariusz nowego serialu jest oparty o "Ogień i krew" George'a R.R. Martina, który także pracuje nad tą produkcją. Fabuła "House of the Dragon" obejmie wydarzenia zwane Tańcem Smoków, a będące historią upadku potężnego rodu, z którego wywodzi się grana przez Emilię Clarke Daenrys Targaryen. Ma pokazać widzom, jak wyglądało Westeros, kiedy niebem władały smoki, i dlaczego ostatecznie na Żelaznym Tronie zasiadł ktoś z innego rodu.

Akcja rozpocznie się w momencie największego rozkwitu rody Targayenów, kiedy potężna familia ma u swojego boku aż 15 smoków. Problemy zaczynają się, kiedy król Viserys I (Paddy Considine) ogłasza, że jego następczynią na Żelaznym Tronie ma zostać córka Rhaenyra (Emma D'Arcy), ale w międzyczasie królowi urodzi się syn. Kilka lat później w kraju wybucha krwawa wojna domowa, nazwana Tańcem Smoków.

Reżyserami pierwszego sezonu będą Clare Kilner ("EastEnders"), Geeta Patel ("Wiedźmin") i Greg Yaitanes ("House"). Wszyscy stawiają w świecie "Gry o tron" pierwsze kroki i dołączają do Miguela Sapochnika (znanego m.in. z odcinka "Bitwa bękartów"), który jest reżyserem odcinka pilotażowego i pełni funkcję showrunnera wraz z Ryanem Condelem. Pierwszy sezon składać się będzie z dziesięciu odcinków. Produkcja "House of the Dragon" ruszyła w Anglii, a premierę HBO zaplanowało na 2022 rok.

Pozostałe seriale ze świata "Gry o tron"

Choć HBO w zeszłym roku zaskoczyło informacją, że rezygnuje z prequela "Gry o tron" z Naomi Watts w roli głównej po tym, jak nakręcono odcinek pilotażowy, to ciągle istnieją realne szanse, iż powstanie jeszcze kilka innych produkcji. "House of the Dragon" to dopiero początek całej serii produkcji, których akcja osadzona została w Westeros. Pierwszy to "projekt Nymeria", który ma opowiadać o królowej wojowników Nymerii, czczonej przodkini rodu Martell i założycielki królestwa Dorne. Ta opowieść rozgrywa się około tysiąca lat przed wydarzeniami pokazanymi w "Grze o tron".

Drugi projekt to serial z roboczym tytułem "9 Voyages", którego głównym bohaterem ma być Lord Corlys Velaryon, znany również jako Wąż Morski, głowa rodu Velaryonów, lord Pływów i pan Driftmarku. Tę postać poznamy lepiej przy okazji nowego prequela. To mąż księżniczki Rhaenys Targaryen i ojciec Laeney oraz Laenora Velaryonów. Jak wiemy, tę postać w "House of the Dragon" gra Steve Toussaint.

Kolejny scenariusz przeniósłby nas do slumsów Królewskiej Przystani i pokazał życie zwykłych obywateli Westeros, a także świat przestępców z Zapchlonego Tyłka. W jeszcze innym twórcy skupiają się na popularnych "Opowieściach z Siedmiu Królestw" Martina, których akcja rozgrywa się 90 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Główne postacie tych historii to rycerz Ser Duncan Wysoki (Dunk, legendarny lord dowódca Gwardii Królewskiej) i jego giermek (Jajo), który później został królem Aegonem V Targaryenem. W planach jest jeszcze animowany serial dramatyczny, ale na razie nie ma żadnych szczegółów dotyczących tej produkcji.

<<Reklama>> Ebooki z serii "Gra o tron" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: