Nowa "Czarodziejka z księżyca" trafi na Netflix! "A już myślałam, że Polska się nie doczeka"

Netflix ogłosił, że już 3 czerwca będzie można obejrzeć najnowszy kinowy film z kultowej serii "Czarodziejka z księżyca". To pierwsza od 25 lat pełnometrażowa produkcja opowiadająca o przygodach uwielbianych przez widzów na całym świecie pięknych wojowniczek "o miłość i sprawiedliwość". "Obejrzę 1000 razy chyba", "Najlepsza bajka mojego dzieciństwa", "Czy to przypadkiem nie jest najlepsza wiadomość, jaką dzisiaj zobaczę?" - piszą ucieszeni widzowie z Polski.

"Czarodziejka z księżyca" to jedna z najpopularniejszych produkcji anime na świecie, której fenomen dotarł w latach 90. także do Polski. Serial oglądały tysiące małych widzów i widzek, a hasła z bajki takie jak "Ukarzę cię w imieniu Księżyca" czy "Potęgo Księżyca, działaj" są pamiętane do dzisiaj i budzą entuzjazm wielu osób. Nie bez powodu w polskich sklepach w ostatnich latach jest dostępnych coraz więcej kolekcji ubrań z postaciami z tej produkcji. A teraz Netflix zrobił prezent wszystkim fanom i ogłosił, że będą mogli obejrzeć najnowszy film kinowy z ich ulubionymi bohaterkami bez konieczności szemranego kombinowania.

Zobacz wideo Niewiele osób wie, Pixar zaczał się od "Gwiezdnych wojen"

Netflix pokaże nowy film z serii "Czarodziejka z księżyca"

"Sailor Moon Eternal" to pierwszy od 1995 roku pełnometrażowy film o Czarodziejce z Księżyca i jej towarzyszkach - Czarodziejce z Merkurego, Czarodziejce z Marsa, Czarodziejce z Wenus czy z Jowisza i Neptuna. Obraz trafił do japońskich kin już jakiś czas temu, jednak bardzo długo nie było wiadomo, czy produkcję będzie można obejrzeć legalnie także w Polsce. Na pomoc stęsknionym fanom przyszedł Netflix, który wykupił licencję pozwalającą na oglądanie filmu i u nas w kraju. Animacja będzie dostępna od 3 czerwca.

Ta informacja w ciągu pierwszej godziny od publikacji uzbierała ponad 3,5 tysiąca polubień, ponad 1200 komentarzy i 222 "podania dalej". Tysiące widzów z Polski dzieli się swoim entuzjazmem: "Jak to się biegło do domu na 15:30, bo Czarodziejka...", "Na pewno będzie oglądane", "Czekam z niecierpliwością", "Dzięki za prezent urodzinowy", "A już myślałam, że Polska się nie doczeka", "Ooo Boże, w końcu się doczekałam", "Uwielbiałam w dzieciństwie", "Marzenia się spełniają", "Nie mogę się doczekać!!!", "Trzeba zaplanować seans", "Bajka mojego dzieciństwa", "Ale czaaad!", " Super! Czekam!", "Taaaaak ! Kocham to", "Chyba biorę urlop!!", "Boże, moje marzenie spełnione". Wiele osób dodaje, że będzie oglądać nowy film ze swoimi dziećmi, z którymi chcą się podzielić częścią swojego dzieciństwa.

Część z nich dopytuje także, czy i kiedy dostępny będzie cały serial: ucieszyłaby ich zarówno wersja oryginalna z lat 90., jak i najnowsza seria Crystal, w której twórcy odświeżyli nieco kreskę, wygląd postaci i pierwotną fabułę. Nowy serial oglądać mogą widzowie w Japonii, póki co licencja jeszcze nie obejmuje Polski - my także mamy nadzieję, że niedługo to się zmieni.

Dodajmy, że "Sailor Moon Eternal" to pierwsza z dwóch części nowej opowieści. Ta poświęcona jest wątkowi znanemu z serii "Dark Moon Arc", którą widzowie serialu mogą kojarzyć z sezonu "Sailor Moon SuperS". Akcja zaczyna się od zaćmienia Słońca. Do Tokio przybywa tajemniczy i mroczny cyrk, którym kieruje Zirconia. Grupa chce przechwycić Złoty Kryształ, który należy do Pegaza. Ten się przed nimi ukrywa w ludzkich marzeniach, przez co trudno go odszukać. Wojowniczki walczą z kolejnymi cyrkowcami i pomagają Pegazowi. W pierwszej części historia skupi się na wątku miłosnym pomiędzy Chibiusą, czyli przybyłą z przyszłości córką Usagi, a Eliosem, który zamienia się w Pegaza. Twórcy w oficjalnej informacji prasowej zapewniają, że nowy film udowodni, że "miłość nigdy się nie poddaje" oraz że "wiara w przyjaciół jest siłą, która pozwala ich chronić".

"Czarodziejka z Księżyca" - podstawowe informacje

Serial anime "Czarodziejka z Księżyca" powstał na podstawie mangi autorstwa Naoko Takeuchi, a w Polsce wyświetlany był przez stację Polsat i Polsat 2 - jako jeden z nielicznych był czytany przez kobietę lektora. Wiele dzieci pamiętając, że kolejne odcinki są wyświetlane codziennie o 15.30, pospiesznie wracało ze szkoły do domu, żeby nie przegapić krótkiego seansu.

Historia opowiada o grupie nastoletnich wojowniczek walczących w marynarskich mundurkach "o miłość i sprawiedliwość" z coraz groźniejszymi przeciwnikami, którzy za pomocą czarnej magii chcą przejąć kontrolę nad światem i ludźmi. Serial był tak popularny, że doczekał się nie tylko nowej wersji animacji, lecz także kilku filmów pełnometrażowych, musicalu, serialu aktorskiego i całej masy gadżetów.

Więcej o: