Netflix wprowadził nową funkcję odtwarzania kolejnych filmów. Jak to działa?

"Według badań przeciętny człowiek spędza 1,3 roku życia na poszukiwaniach czegoś do obejrzenia" - pisze w informacji prasowej Netflix, który postanowił zrobić coś, żeby nam wszystkim zaoszczędzić czasu i pomóc nam w szybszym podjęciu decyzji. Od 28 kwietnia użytkownicy będą mogli skorzystać z opcji "Odtwórz losowo".

Netflix dodał właśnie nowy przycisk "odtwórz losowo", który ma ułatwić wybieranie filmów i seriali do oglądania, a przy okazji ma także zachęcić do odkrywania nowych tytułów i poznawania szerszego wachlarza gatunków filmowych, na które normalnie moglibyśmy nie trafić.

Zobacz wideo Netflix pokazał przegląd letnich nowości

Netflix wprowadza nową funkcję "Odtwórz losowo"

- Wystarczy kliknąć 'Odtwórz losowo', by trafić na zyskujący popularność serial, odszukać interesujący dokument, natknąć się na nowy gatunek filmowy, czy przypadkowo włączyć, np. najnowszy polski tytuł "Sexify", który właśnie debiutuje na Netflix - czytamy w informacji dotyczącej nowej funkcji, która przypomina jeszcze bardziej uproszczone skakanie między tradycyjnymi kanałami telewizyjnymi.

Nowa opcja 'Odtwórz losowo'Nowa opcja 'Odtwórz losowo' Netflix

Przycisk "Odtwórz losowo" można znaleźć w paru miejscach na Netflix: pod nazwą profilu, w dziesiątym rzędzie na stronie głównej i w menu po lewej stronie ekranu.

Jak działa funkcja "Odtwórz losowo"?

Włączenie nowej funkcjonalności nie będzie raczej nastręczać większych trudności. Wystarczy kliknąć "Odtwórz losowo", aby zobaczyć na ekranie nową propozycję filmu lub serialu. "Maszyna losująca" dobiera tytuły na podstawie treści, które użytkownik już wcześniej obejrzał. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że rekomendacja będzie zgodna z gustem widza. Jeżeli jednak pierwsza propozycja okaże się nietrafiona, Netflix przygotował plan B i opcję "Odtwórz coś innego". Po jej uruchomieniu poza nowościami może pojawić się np. propozycja włączonego wcześniej, ale niedokończonego filmu czy serialu lub jeden z tytułów z "Mojej listy".

 

Biblioteka Netfliksa codziennie się zmienia - z jednej strony dodawane są do niej kolejne produkcje oryginalne i te na licencji, z drugiej właśnie te "wypożyczone" od innych twórców filmy znikają, bo kończy się umowa na ich pokazywanie. W takich warunkach trudno podać dokładną liczbę dostępnych na platformie produkcji. Niemniej w lipcu 2020 roku wyszukiwarka tytułów Reel Good informowała, że wykryła tam 3 781 filmów i 1940 programów telewizyjnych. Jak informuje Fox Buissnes, produkcje te mają niejednokrotnie dużo wyższy poziom jakości niż te, które oferuje konkurencja. I nie ma co ukrywać, że kiedy do wyboru ma się kilka tysięcy różnych opcji, podjęcie decyzji może być naprawdę trudne.

Więcej o: