"Wychowane przez wilki" HBO. Serial wyprodukowany przez Ridleya Scotta [gdzie obejrzeć, obsada, recenzja]

"Wychowane przez wilki" - HBO przedstawia opowieść science fiction, której akcja rozgrywa się w odległej przyszłości. Jeśli masz ochotę poznać tę historię, zatrzymaj się na chwilę na planecie Kepler-22b i poznaj losy głównych bohaterów.

Gdzie obejrzeć serial "Wychowane przez wilki"?

Gdzie obejrzeć serial science fiction "Wychowane przez wilki" ("Raised by Wolves")? Miłośnicy gatunku odnajdą tę produkcję na platformie HBO GO, a także w serwisie player.pl.

Jaka jest obsada aktorska i reżyser?

Jaka jest obsada aktorska i reżyser serialu "Wychowane przez wilki"?

W roli Matki została obsadzona duńska aktorka, Amanda Collin, znana z dramatu "A Horrible Woman" (2017), filmu "Department Q: A Conspiracy of Faith" (2016) oraz amerykańskiego serialu komediowego "Splitting Up Together" (2016). W rolę Ojca wcielił się natomiast angielski aktor Abubakar Salim. W serialu pojawia się również Marcus, którego gra Australijczyk, Travis Fimmel, znany z serialu "Wikingowie" (2013-2016). W obsadzie pojawiają się także:

 • Winta McGrath jako Campion,
 • Felix Jamieson jako Paul,                                                              
 • Niamh Algar jako Sue,
 • Matias Varela jako Lucius,
 • Jordan Loughran jako Tempest,
 • Ethan Hazzard jako Hunter,
 • Aasiya Shah jako Holly,
 • Ivy Wong jako Vita,
 • Loulou Taylor jako Cassia,
 • Clayton Evertson jako Dorian,
 • Susan Danford jako Justina,
 • Adrian Schiller jako Otho (głos).

Dwa pierwsze odcinki serialu "Wychowane przez wilki" ("Pentagram" i "Raised by Wolves") zostały wyreżyserowane przez Ridleya Scotta. Wśród reżyserów serii znaleźli się również: Luke Scott, Alex Gabassi, Sergio Mimica-Gezzan i James Hawes. Pomysłodawcą i twórcą całego serialu jest Aaron Guzikowski.

Zobacz wideo Zobacz nowy odcinek Popkultury

Serial czy film?

Produkcja HBO to pierwszy sezon serialu. W planach jest już kontynuacja, której premiera ma odbyć się w przyszłym roku.

Zwiastun serialu

Zwiastun serialu "Wychowane przez wilki", zdradzający, czego można spodziewać się podczas seansu, dostępny jest na serwisie YouTube oraz na filmweb.pl.

 

Recenzja serialu i opis fabuły

Recenzje serialu "Wychowane przez wilki" są zróżnicowane. Recenzenci zwracają uwagę na dobrze skonstruowane relacje, zachodzące między bohaterami oraz interesujące wątki, pojawiające się w ciągu trwania całej opowieści. Podczas czytania opinii o produkcji można również spotkać się z głosami, mówiącymi o lekkim rozczarowaniu odnośnie warstwy fabularnej. Serial zachęca natomiast doskonałą warstwą wizualną, sprawiającą, że śledzenie losów bohaterów przybyłych na planetę Kepler 22-b staje się prawdziwą przyjemnością.

Na początku tej opowieści widz może przyjrzeć się bliżej dwójce głównych bohaterów – Matce (Amanda Collin) oraz Ojcu (Abubakar Salim). To dwa androidy wysłane z misją na planetę Kepler 22-b, na której ma powstać nowa osada ludzka. Zaawansowane technologicznie roboty wysłane z Ziemi, nieuchronnie zbliżającej się ku swemu końcowi, mają w nowym miejscu wychować powołane tam do życia ludzkie dzieci. Zadanie to nie jest jednak takie proste.

Ile odcinków liczy sezon serialu?

Ile odcinków liczy pierwszy sezon serialu "Wychowane przez wilki"? Produkcja składa się z dziesięciu odcinków:

 1. "Raised by wolves"
 2. "Pentagram"
 3. "Virtual faith"
 4. "Nature's course"
 5. "Infected memory"
 6. "Lost paradise"
 7. "Faces"
 8. "Mass"
 9. "Umbilical"
 10. "The beginning"

Jaka jest ocena serialu?

Jaka jest ocena serialu, wyprodukowanego przez HBO? "Wychowane przez wilki" zyskało dość wysoką notę 7,6/10 w serwisie IMDb. Na polskim serwisie filmweb.pl pierwszy sezon serii fantastyczno-naukowej otrzymał nieco niższą ocenę od widzów – 6,8/10.

Czy warto obejrzeć?

Czy warto obejrzeć serial "Wychowane przez wilki"? Produkcja HBO otrzymuje wysokie noty od widzów, a także zdobyła kilka nominacji (w tym do nagrody Saturna w kategorii "Najlepszy serial science-fiction"). Seria może spodobać się fanom Ridleya Scotta, a także miłośnikom gatunku, jakim jest fantastyka naukowa. Z pewnością warto zdecydować się na seans, aby samemu wyrobić sobie o niej opinię.

Zobacz też: Gdzie obejrzeć ''Na rauszu''? Na Netflixie czy HBO GO na razie go nie znajdziemy

Więcej o: