Netflix. Problem z castingiem na księcia Andrzeja w "The Crown"?

Fani serialu "The Crown" wyczekują na nadejście piątego sezonu produkcji, tymczasem media donoszą o możliwych problemach twórców serialu. Mają one dotyczyć obsadzenia postaci księcia Andrzeja. Twórcy zaprzeczają jednak tym pogłoskom.
Zobacz wideo Gwiazdy "The Crown" zdradzają kulisy produkcji

Kilka dni temu brytyjski tabloid "The Sun" doniósł, że twórcy serialu "The Crown" zmagają się z problemami obsadowymi. Chodziło konkretnie o obsadzenie roli księcia Andrzeja.

Brakuje chętnych do roli księcia Andrzeja w "The Crown"?

"Książę Andrzej jest jednym z najbardziej niepopularnych członków rodzinny królewskiej, a osoby pretendujące do zostania gwiazdami nie ustawiają się w kolejce, by go zagrać" - miało donosić anonimowe źródło dziennika. W 2019 roku książę Yorku zdecydował się bowiem wycofać z życia publicznego po tym, jak udzielił wywiadu dotyczącego swojej przyjaźni z nieżyjącym już Jeffreyem Epsteinem - milionerem skazanym za przestępstwa seksualne. 

Królewscy biografowie powiedzieli, który wątek z 'The Crown' nie spodobał się księciu FilipowiKtóry wątek z "The Crown" nie spodobał się księciu Filipowi?

Problemy obsadowe w "The Crown"? Przedstawicielka produkcji zaprzecza

Na problemy z obsadzeniem roli miało wskazywać także ogłoszenie, które zostało umieszczone na portalu castingowym Spotlight. Przedstawicielka produkcji zaprzeczyła jednak tym plotkom. - Nie ma absolutnie żadnych problemów z obsadzeniem jakiejkolwiek roli do piątego sezonu "The Crown", a reklamowanie się na Spotlight jest normalną praktyką - powiedziała.

'The Crown' Sezon 4.  Diana (w tej roli Emma Corin) i książę Karol (Josh O'Connor)."The Crown" będzie ostrzegać, że jest fikcją? Netfliksowi grożą restrykcje

"The Crown" jest brytyjsko-amerykańskim serialem telewizyjnym wyprodukowanym na zlecenie Netfliksa. Produkcja opowiada o pełnym emocjonujących wydarzeń i intryg życiu brytyjskiej rodziny królewskiej. Serial był wielokrotnie nagradzany - w tym roku jak na razie zdobył cztery Złote Globy: za najlepszy serial dramatyczny, a także za najlepszą aktorkę i aktora (Emma Corrin za rolę księżnej Diany i Josh O'Connor za rolę księcia Filipa) oraz najlepszą aktorkę drugoplanową (Gillian Anderson za rolę Margaret Thatcher). Pierwszy sezon miał premierę w 2016 roku. Data premiery sezonu piątego nie jest jeszcze znana. Twórcy zapowiedzieli, że będzie to przedostatnia część serii.

<<Reklama>> Ebooki o serialu The Crown dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: