Netflix kasuje serial "Ferajna z Baker Street". Przygody nastolatków zakończą się na 1. sezonie

Netflix nie wyprodukuje drugiego sezonu serialu "Ferajna z Baker Street". Gigant streamingu zdecydował się na anulowanie produkcji zaledwie po jednym sezonie, pomimo tego, że serial zgromadził przed telewizorami i komputerami dużą widownię. Dwa odcinki wariacji na temat przygód Sherlocka Holmesa wyreżyserowała Polka - Weronika Tofilska.

"Ferajna z Baker Street" ("The Irregulars") zadebiutowała na Netfliksie 26 marca bieżącego roku, ale już teraz wiadomo, że produkcja nie doczeka się drugiego sezonu. Decyzja platformy streamingowej może być zaskakująca, ponieważ serial cieszył się dość dużą popularnością.

Serial trafił na listę 10 najchętniej oglądanych produkcji na Netfliksie oraz przebił pod względem popularności w Stanach Zjednoczonych serial "Falcon i Zimowy Żołnierz" ("The Falcon and the Winter Soldier"), nadawany na platformie Disney+. Netflix nie podał oficjalnej przyczyny anulowania serialu.

Zobacz wideo "Ferajna z Baker Street". Nastolatki rozwiązują zagadki na zlecenie Sherlocka Holmesa [ZWIASTUN]

Netflix kasuje "Ferajnę z Baker Street". Koniec wariacji o Sherlocku Holmesie

Akcja "Ferajny z Baker Street" toczy się w wiktoriańskim Londynie. Grupa niepokornych nastolatków z ulic miasta zostaje zaangażowana do rozwiązywania zbrodni dla doktora Watsona oraz pozostającego w cieniu Sherlocka Holmesa. Kiedy jednak zbrodnie przybierają paranormalny obrót i pojawia się złowroga, mroczna siła, to właśnie członkowie tytułowej ferajny muszą połączyć siły, aby ocalić nie tylko Londyn, ale i cały świat. 

Sexify"Sexify" hitem Netflixa. Jest na pierwszym miejscu w Indiach i Libanie

"Ferajna z Baker Street" stanowiła popkulturową wariację na temat przygód Sherlocka Holmesa. Serial, który doczekał się tylko ośmiu odcinków, był skierowany przede wszystkim do młodszych widzów. W każdym odcinku produkcji grupa młodych bohaterów rozwiązywała nową kryminalną zagadkę. Serial łączył w sobie elementy fantasy, kryminału, thrillera oraz serialu młodzieżowego. 

"Ferajna z Baker Street". Dwa odcinki serialu wyreżyserowała Polka

Twórcą oraz scenarzystą serialu był Tom Bidwell. Dwa odcinki produkcji (5. i 6.) wyreżyserowała polska reżyserka Weronika Tofilska. To była jej pierwsza produkcja zrealizowana na tak dużą skalę. Wcześniej zajmowała się m.in. filmami krótkometrażowymi, reklamami i teledyskami. 

W serialu "Ferajna z Baker Street" wystąpili: Thaddea Graham ("List do króla", "Us") jako Bea; Darci Shaw ("Judy", "The Bay") jako Jessie; Jojo Macari ("Sex Education", "Hard Sun. Przed Apokalipsą") jako Billy; Mckell David ("Snatch", "Nasz kochany Damilola"") jako Spike i Harrison Osterfield ("Paragraf 22") jako Leopold; Henry Lloyd-Hughes ("Obsesja Eve", "Nędznicy", "Indian Summers") jako Sherlock Holmes oraz Royce Pierreson ("Judy", "Wiedźmin", "Line of Duty") jako John Watson i Clarke Peters ("Mroczne materie", "Prawo ulicy", "Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri") jako The Linen Man. 

'Lucyfer' - zwiastun sezonu 5 B."Lucyfer" : oficjalny zwiastun. Bóg przechodzi na emeryturę

Więcej o: