"Lupin" i Omar Sy wracają! Netflix pokazał pierwsze zdjęcia z drugiego sezonu

Francuski serial "Lupin" z Omarem Sy w roli głównej zadebiutował na początku tego roku i stał się w ciągu miesiąca od premiery międzynarodowym przebojem platformy Netflix. Jeszcze latem doczekamy się drugiej serii, a już teraz możemy oglądać pierwsze zdjęcia z planu produkcji.

Netflix już dwa tygodnie po premierze pierwszego sezonu ujawnił, że "Lupin" to najchętniej oglądana produkcja w najróżniejszych zakątkach świata i zainteresowaniem włączają ją widzowie w takich krajach, jak m.in. Polska, Brazylia, Wietnam, Argentyna, Niemcy, Włochy, Hiszpania, Holandia, Filipiny czy Szwecja.

Zobacz wideo "Lupin". Druga część popularnego serialu Netflixa pojawi się dopiero w lato [ZWIASTUN]

Pierwsze zdjęcia z drugiego sezonu "Lupina"

"Lupin" - wbrew tytułowi - nie jest adaptacją klasycznej książki Maurice'a Leblanca, a współczesną historią, której główny bohater jest zafascynowany postacią najsłynniejszego złodzieja-dżentelmena popkultury. Grany przez Omara Sy Assane Diop inspiruje się Arsenem Lupinem i jego wyczynami, od chwili, gdy po raz pierwszy jako dziecko przeczytał książkę o jego przygodach. Postanawia zdobyć takie same umiejętności w zakresie metamorfozy i wyszukanych kradzieży, by zemścić się na rodzinie bogaczy, przez którą jego ojciec niesłusznie został osadzony w więzieniu. Zemsta jest sprawą kluczową, bo ukarany został niewinny człowiek, który się załamał i popełnił samobójstwo. Assane nigdy się z tym nie pogodził, więc po latach od tragicznych wydarzeń wciela swój misterny plan w życie.

>>> Jak syn sprzątaczki i robotnika z Senegalu stał się międzynarodową gwiazdą? Niezwykła kariera Omara Sy <<<

Pierwszy sezon składa się z pięciu trwających około 45 trzymających w napięciu minut, więc spokojnie da się go obejrzeć w jeden wieczór. Przypomnijmy, że Assane jest teraz przyparty do muru i musi opracować nowy, jeszcze bardziej ryzykowny plan, by rozliczyć się z wrogiem i odzyskać to, co dla niego najcenniejsze. Zdjęcia z drugiej serii zapowiadają się obiecująco.

'Lupin' - sezon drugi. Materiały promocyjne'Lupin' - sezon drugi. Materiały promocyjne Fot. Emmanuel Guimier / Netflix

'Lupin' - sezon drugi. Materiały promocyjne'Lupin' - sezon drugi. Materiały promocyjne fot. Emmanuel Guimier - Netflix

'Lupin' - sezon drugi. Materiały promocyjne'Lupin' - sezon drugi. Materiały promocyjne fot. Emmanuel Guimier / Netflix

Widzowie i krytycy pierwszą serią produkcji byli zachwyceni - podobała się im m.in. konwencja, w jakiej została poprowadzona historia. Twórcy prowadzą bowiem fabułę na dwóch płaszczyznach czasowych i współczesną akcję przeplatają wnikliwymi retrospekcjami, które nadają serialowi szczególnego sznytu. Produkcja niewątpliwie cieszy się tak dużą popularnością dzięki obsadzie. Omar Sy to charyzmatyczny aktor, którego widzowie kojarzyć mogą z takich filmów, jak słynni "Nietykalni" (reż. Olivier Nakache/Eric Toledano) czy "Chocolat" (reż. Roschdy Zem). Tylko w rodzinnej Francji jest tak lubiany, że swego czasu pod względem popularności przebił nawet piłkarza Zinedine'a Zidane'a. Przepadają za nim także widzowie z całej Europy, ale nie tylko - aktor z dobrym skutkiem robi także karierę w Hollywood. Tylko ostatnio pojawił się u boku Harrisona Forda i Dana Stevensa w disneyowskiej ekranizacji klasycznej książki "Zew krwi", gdzie zagrał Perraulta.

<<Reklama>> Ebooki o Arsenie Lupinie dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: