Robert Więckiewicz z główną rolą w serialu. Zagra książkowego bohatera

Robert Więckiewicz zagra główną rolę w serialu "Behawiorysta" - potwierdziła Gazeta.pl osoba zajmująca się produkcją z ramienia TVN. Aktor wcieli się zatem w postać stworzoną przez Remigiusza Mroza.

Gerard Edling to główna postać książkowego cyklu Mroza, którego w ekranizacji zagra Więckiewicz. Edling to specjalista od czytania ludzkich gestów, mimiki twarzy i wszelkich ruchów. Czytelnicy poznają go w momencie, gdy zamachowiec, który chce być nazywany Kompozytorem, barykaduje się w przedszkolu i grozi, że zabije wszystkich, którzy się tam znajdują. Nie ma żadnych żądań. Policja jest bezsilna, dlatego w akcie desperacji prosi o pomoc byłego prokuratora - Edlinga, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby.

Robert Więckiewicz w "Behawioryście". Mróz zapowiadał, że to będzie aktor "znany, ceniony i lubiany"

Robert Więckiewicz to jeden z najbardziej cenionych i nagradzanych polskich aktorów. Ma na koncie pięć Orłów - Nagród Polskiej Akademii Filmowej (za: "Wszystko będzie dobrze", "Ile waży koń trojański?", "Różyczkę". "W ciemności" oraz "Ukrytą grę"). Za pierwszoplanowe role we "Wszystko będzie dobrze" i "W ciemności" dostał nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zobacz wideo "Ukryta gra" - Robert Więckiewicz i Bill Pullman w thrillerze szpiegowskim

Serial jest kręcony dla platformy streamingowej Player.pl. Jako pierwszy o tym, że "Behawiorysta" zostanie sfilmowany, poinformował Remigiusz Mróz. W połowie kwietnia pisał w mediach społecznościowych:

Czas na Behawiorystę! Drugą po Chyłce ekranizacją będzie serial na podstawie cyklu z Gerardem Edlingiem – i pojawi się jako produkcja Player Original na player.pl szybciej, niż można by przypuszczać.

Nie zdradził wówczas, kto ma zagrać postać, ale zaznaczył, że będzie to ktoś "znany, ceniony i lubiany". Mróz dodał wtedy, że "obsada jest wprost wymarzona, a ekipa produkcyjna składa się z osób, co do których mam pełne zaufanie". Teraz informację o tym, że tytułowym bohaterem będzie Więckiewicz, potwierdziła Emilia Waszkiewicz z TVN Discovery.

<<Reklama>> Ebooki Remigiusza Mroza dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: