Netflix pokazał zwiastun nowej "Czarodziejki z Księżyca". "Mam ciarki, już dawno na nic tak nie czekałam"

3 czerwca 2021 r. od godziny 9 rano obejrzeć będzie można na Netflix film anime "Pretty Guardian Sailor Moon Eternal. The Movie", który jest pierwszą z dwóch części najnowszej kinowej opowieści o kochanej przez widzów na całym świecie Czarodziejce z Księżyca. Choć do premiery jeszcze trochę zostało, doczekaliśmy się w końcu zwiastuna i licznych grafik z produkcji!

Najnowsza animacja, którą Netflix pokaże widzom na całym świecie, to pierwsza od 25 lat pełnometrażowa produkcja o przygodach Czarodziejki z Księżyca i jej walecznych towarzyszek - wojowniczek "o miłość i sprawiedliwość". Nad projektem czuwała osobiście Naoko Takeuchi - twórczynii oryginalnej serii mang i animie, które na początku lat 90. zawojowały niemal cały świat. Dotarły także do Polski i stały się ważną częścią dzieciństwa całego pokolenia dzisiejszych 30-latków.

Zwiastun nowej "Czarodziejki z Księżyca" już jest! Mamy też zdjęcia

"Akcja filmu rozgrywa się w kwietniu, gdy kwitną wiśnie, a w całym Tokio, które świętuje największe całkowite zaćmienie Słońca w tym stuleciu, panuje świąteczny nastrój. Gdy Księżyc przysłania Słońce, a Ziemię zaczyna spowijać mrok, Usagi i Chibi-Usa spotykają Pegaza szukającego czarodziejki, która mogłaby zdjąć z niego czar Złotego Kryształu. W mieście pojawia się tajemnicza trupa cyrkowa, która planuje rozsiać po Ziemi koszmarne Lemury, zdobyć Legendarny Srebrny Kryształ, przejąć kontrolę nad Księżycem i Ziemią, a ostatecznie zdominować cały wszechświat..." - czytamy w oficjalnej zapowiedzi prasowej Netfliksa. Jak widać na zwiastunie, akcja będzie naprawdę napięta:

Zobacz wideo Zwiastun nowej "Czarodziejki z księżyca". Fani na całym świecie szaleją

W komentarzach pod filmem na oficjalnym polskim profilu Netfliksa widać niesłabnący entuzjazm widzów, którzy doskonale pamiętają serial anime: "I człowiek znowu jest dzieciakiem mimo ponad 30 lat", "Mam ciarki!","Powrót do dzieciństwa, oj będzie oglądane", "I znów poczułam się dzieckiem. Mimo trzydziestu paru lat. Trzeba zobaczyć koniecznie", "Powrót do lat młodzieńczych super, z wielkim sentymentem obejrzę", "Dzień Dziecka jednak 3.06. w tym roku. Już nie mogę się doczekać!","Mam ciarki, omg, już dawno na nic tak nie czekałam. Ciekawe, gdzie męża z dziećmi zamknąć, żeby nikt nie przeszkadzał, "Ale będę ryczeć, oglądając", "Pozycja obowiązkowa do obejrzenia".

"Czarodziejka z Księżyca" - podstawowe informacje

Serial anime "Czarodziejka z Księżyca" powstał na podstawie mangi autorstwa Naoko Takeuchi, a w Polsce wyświetlany był przez stację Polsat i Polsat 2 - jako jeden z nielicznych był czytany przez kobietę lektora. Wiele dzieci pamiętając, że kolejne odcinki są wyświetlane codziennie o 15.30, pospiesznie wracało ze szkoły do domu, żeby nie przegapić krótkiego seansu.

Historia opowiada o grupie nastoletnich wojowniczek walczących w marynarskich mundurkach "o miłość i sprawiedliwość" z coraz groźniejszymi przeciwnikami, którzy za pomocą czarnej magii chcą przejąć kontrolę nad światem i ludźmi. Serial był tak popularny, że doczekał się nie tylko nowej wersji animacji, lecz także kilku filmów pełnometrażowych, musicalu, serialu aktorskiego i całej masy gadżetów. W okolicach 2014 roku powstała także nowa odsłona pierwszych sezonów serialu - seria Crystal została narysowana odświeżoną kreską, a jej fabuła jej dużo wierniejsza mandze niż bajka z lat 90. Najnowsze dwa filmy kinowe zostały zrealizowane w tej samej szacie graficznej.

Więcej o: